انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

برگزاری جلسه تعیین فرمول قیمت‌گذاری انواع خوراک گاز

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از برگزاری جلسه‌ای مشترک با هماهنگی رئیس مجلس، وزرای نفت، صنعت و اقتصاد برای تعیین فرمول مناسب برای قیمت‌گذاری انواع خوراک گاز پس از بررسی لوایح برنامه و بودجه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، فریدون حسنوند با اشاره به حذف ماده ۵۳  لایحه برنامه ششم توسعه در رابطه با قیمت گذاری انواع خوراک گاز و مایع تحویلی به واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی گفت: بسیاری از دست ‌اندرکاران معتقد بودند که به این شیوه‌ای که در لایحه برنامه آمده نمی‌توانیم درصد تعیین کرده و  قیمت را کاهش دهیم.

به گزارش پترون، وی افزود: بنابر این مقرر شد در جلسه مشترکی که پیش بینی شده با هماهنگی رئیس  مجلس، وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی  و دارایی هم اندیشی کرده و فرمول جدیدی را تعریف کنیم که هم بخش خصوصی تقویت شده و نیازمندی‌هایش برطرف شود  و هم به نوعی ضرر به منافع عمومی کشور وارد نشود، از طرف دیگر  از بعضی رانت‌ها و ایجاد روزنه‌های مفسده نیز جلوگیری به عمل  آید.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خاطر  نشان کرد: سعی می‌کنیم بعد از رسیدگی به لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶ کل کشور  این موضوع را در دستور کار قرار دهیم و در آن  جلسه مشترک نظرات یکدیگر را شنیده وتصمیم منطقی اتخاذ کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس یادآور شد: قانون در  این زمینه از قبل وجود دارد و با توجه به این که ماده ۵۳ لایحه برنامه ششم توسعه به طور کامل حذف شده، دیگر چیزی به نام قیمت گذاری جدید  وجود ندارد؛ بنابر این باید با توجه به قانون قبلی، فرمول جدید را متناسب با شرایط جهانی  و قیمت‌های تحت عنوان خلیج فارس مد نظر قرار دهیم تا یک پایه مشخص وجود داشته باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت