انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

بورس کالا فضای شفافی را برای معامله فراهم کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص نشست روز یکشنبه این کمیسیون با مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: محور صحبت هایی که با مدیرعامل بورس کالا بحث شد در خصوص عرضه کالاهایی مانند محصولات پتروشیمی و فولاد در بورس کالا بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص نشست روز یکشنبه این کمیسیون با مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: محور صحبت هایی که با مدیرعامل بورس کالا بحث شد در خصوص عرضه کالاهایی مانند محصولات پتروشیمی و فولاد در بورس کالا بود که در این خصوص سلطانی نژاد اعلام کرد این بورس با فراهم کردن یک فضای شفاف و رقابتی، بستر حضور خریداران و فروشندگان را مهیا کرده است و در این بین سیاست گذاری برای تنظیم بازار از سوی نهادهای بالادستی به بورس کالا اعلام می شود.

رضا علیزاده در ادامه بیان کرد: همچنین مدیرعامل بورس کالا عنوان کرد که سیاست گذاری ها توسط دستگاه های ذی ربط مانند وزات صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت نفت که کالاهایشان جهت تنظیم بازار آن حوزه در بورس کالا عرضه می شود، مورد اعمال قرار می گیرد و واحدهای تولیدی باید براساس مصوبات ابلاغ شده خود را مکلف به تعیین میزان و درصد عرضه محصولات تولیدی به بورس کالا کنند.

علیزاده افزود: به این ترتیب موضوعی که روشن است اینکه بورس کالا توانسته یک فضای رقابتی بین خریداران و فروشندگان در قالبی شفاف فراهم کند اما در خصوص ایجاد سیاست گذاری ها در زمینه تعیین میزان عرضه محصولات در بورس کالا، نقش اصلی با نهادهایی مانند وزارت صمت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: مجلس مسایل مربوطه به حوزه فولاد و پتروشیمی را از طریق وزارتخانه متبوعه پیگیر است، به طوریکه علاوه بر بورس کالا، جلساتی را با وزارت صنعت برگزار کردیم که این ارگان هم اقداماتی را در راستای ارایه دستورالعمل فولاد که ١٠ روز است عملیاتی شده است را برای تنظیم بازار انجام داد.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ایرادات این دستورالعمل باید بررسی شود تا در صورت وجود مشکلات هر چه زودتر دستورالعمل اصلاح شود به طوریکه منتظر هستیم تا بازخورد این دستورالعمل را در بازار مشاهده کنیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت