انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

بیش از ۵۲ هزار تن، تولید ماهانه پتروشیمی امیرکبیر

تولید محصولات پلیمری این شرکت که نقش اساسی در پیش‌بینی سود شرکت دارد در پایان نخستین روز مهرماه از مرز ۳۱۵ هزار تن گذشت.

به گزارش انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از بورس نیوز، تولید محصولات پلیمری این شرکت که نقش اساسی در پیش‌بینی سود (EPS) شرکت دارند، برای نخستین بار در طول ۱۰ سال گذشته با تأمین به‌موقع خوراک متنوع و رشد دریافت اتیلن، در پایان نخستین روز مهرماه از مرز ۳۱۵ هزار تن گذشت.

براساس این گزارش، تولید ماهانه پتروشیمی امیرکبیر امسال بیش از ۵۲ هزار تن است، در صورتی که در نیمه نخست سال ۹۷، کل تولید پلیمری شرکت ۲۴۲ هزار تن بود که نشان از رشد ۳۰ درصدی دارد.

پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال برای نخستین بار میزان تولید محصولات پلیمری شرکت پتروشیمی امیرکبیر به مرز ۷۰۰ هزار تن، کل ظرفیت اسمی مجتمع، برسد.

پتروشیمی امیرکبیر برای اجرای راهبرد‌های تولید خود و با ایجاد تنوع در دریافت خوراک، در ۶ ماه نخست امسال توانست با دریافت ۱۷۵ هزار و ۱۹۲ تن اتیلن، ۲۶۵ درصد برنامه پیش‌بینی شده تأمین این خوراک را محقق کند.

این مقدار اتیلن دریافتی نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۲۵ درصد افزایش داشته که نسبت به ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

شرکت پتروشیمی امیرکبیر که امسال بیستمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند از جمله شرکت‌های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در طول ۶ ماه نخست امسال با درنظر گرفتن روش‌های نو برای تأمین خوراک، توانسته است میزان تولید را بیش از ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده شرکت محقق کند.

پتروشیمی امیرکبیر که در سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استقرار دارد، تولیدکننده متنوع‌ترین محصولات پلیمری شامل پلی‌اتیلن سنگین، پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن سبک خطی در سطح کشور است، این مجتمع با ارائه محصولات خود در بازار‌های داخلی و خارجی، جایگاه مهمی را در صنعت پتروشیمی ایران داراست.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت