انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

تامین خوراک مورد نیاز صنایع پایین دست پتروشیمی با اجرای طرح های جمع آوری گازهای همراه نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با اجرا شدن طرح های جمع آوری گازهای همراه نفت، ضمن تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده بالاتر، بخشی از منابع خوراک مورد نیاز صنایع پایین دست پتروشیمی نیز تامین می شود.

محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ، با مثبت ارزیابی کردن روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران اظهارکرد: با هدف تامین و افزایش خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها اقدامات مختلفی، از جمله جمع آوری گازهای همراه نفت در دست انجام است.

وی افزود: جمع آوری گازهای همراه نفت در راستای صیانت از محیط زیست و نیز تولید ثروت، به عنوان راهبردی مهم و دارای اولویت از سوی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی مورد توجه ویژه قرار دارد.

خجسته مهر اجرای طرح های جمع آوری گازهای همراه نفت را به عنوان طرح هایی صیانتی خواند و تصریح کرد: انعقاد حدود 500 میلیون یورو قرارداد با بخش خصوصی در پنجشنبه هفته گذشته به منظور جمع آوری گازهای همراه نفت نشان دهنده عزمی ملی در این زمینه است.

وی با تاکید بر حمایت از مشارکت هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی از این نوع برنامه های صیانتی، افزود: صنایع پایین دستی به دلیل نیاز به خوراک و تامین تضمینی آن به صورت داوطلبانه تمایل به انعقاد قرارداد با شرکت ملی نفت دارند.

وی ادامه داد: با اجرا شدن این طرح ها ضمن تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده بالاتر، بخشی از منابع خوراک مورد نیاز پتروشیمی نیز تامین می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر این که باید گازهای همراه نفت که به‌ صورت مشعل درآمده است را به‌عنوان ارزش افزوده و با هدف افزایش تامین خوراک در اختیار واحدهای پایین‌دستی قرار دهیم، گفت: در طرح‌های خود باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که آلایندگی به صفر برسد و این طرح های زیست محیطی را به بهترین شکل اجرایی کنیم.

خجسته مهر ادامه داد: با توجه به برنامه های انجام شده  ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ و  نیز ۳۲۰۰ در غرب کارون و غرب کشور تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

منبع: نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت