انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ثبت رکوردی تازه در قیمت‌های پلیمر اروپا

کمبودهای مربوط به زنجیره تامین سبب ثبت رکوردی تازه در قیمت‌‌ پلیمر در بازارهای اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری پلاتس، قیمت‌های پلیمر اروپا در هفته جاری رکوردی تازه به جا گذاشت و انتظار می‌رود که با افزایش آثار به جا مانده از محدودیت زنجیره تأمین ناشی از شوک‌های بازار مربوط به سرمای شدید قطبی در آمریکا، این روند افزایشی ادامه یابد.

محدودیت عرضه جهانی محصولات پلیمری در پی سرمای قطبی شدید در بعضی از ایالت‌های آمریکا و توقف فعالیت مجتمع‌های پتروشیمی در ماه فوریه، صادرات جهانی را در شرایطی که از پیش با محدودیت عرضه روبه‌رو بود محدودتر کرد، در عین حال هزینه‌های گزاف حمل کانتینری محموله‌ها و جهش در هزینه‌های الفین در بازه زمانی ژانویه / فوریه، در اوایل ماه مارس به این شرایط اضافه شده است.

بر اساس داده‌های موسسه اس‌پی گلوبال پلاتس ، قیمت پلی‌اتیلن سبک خطی در بازارهای تک‌محموله با 81 درصد افزایش نسبت به نهم نوامبر سال گذشته میلادی به هزار و 760 یورو به ازای هر یک تن رسید ، قیمت پلی‌اتیلن سبک خطی در بازارهای تک‌محموله شما غربی اروپا در نهم نوامبر 900 یورو به ازای هر تن بوده است.

این افزایش قیمت برای دیگر پلیمرها مانند پلی‌پروپیلن، پلی‌استایرن و ABS رخ داده است.

منبع:نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت