انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

جلسه تنظیم قراردادبلند مدت عرضه پلی اتیلن سنگین اکستروژن در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد

جلسه تنظیم قراردادبلند مدت عرضه پلی اتیلن سنگین اکستروژن با حضور اعضای هیأت مدیره انجمن ،نمایندگان دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، نمایندگان پتروشیمی جم، نمایندگان بورس کالا ، مدیران دفتر توسعه سامانه های نوین آبیاری و مدیران عامل سه تعاونی تامین مواد اولیه پتروشیمی ، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، جلسه تنظیم قراردادبلند مدت عرضه پلی اتیلن سنگین اکستروژن روز شنبه مورخ 6مرداد97 از 14 الی 17 برگزار شد.

در این نشست که از سوی دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، برنامه ریزی و ترتیب داده شده بود ، تعدادی از نمایندگان ارگان های مختلف حضور داشتند که اسامی آن ها به شرح ذیل می باشد:

مهندس زارع ،مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری

مهندس گرجی ، معاونت فنی مجری طرح سامانه های نوین آبیاری

مهندس جمالیان، عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

مهندس کشتکاران، عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

مهندس روح‌الله وحیدکیانی، رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

خانم مهندس کنعانی، از دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

کتر جهرمی، سرپرست مدیریت و نظارت بر بازار بورس کالای ایران

مهندس عباس یعقوبی، مدیر امور ناظران و تالارهای بورس کالا

دکتر نجفی ، مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه انرژی پاد کیش (تاپکو)

مهندس رهنما ، مدیر بازرگانی داخلی شرکت تاپکو

مهندس خرازی، مدیرعامل تعاونی فرااستانی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلیمری ایرانیان

دکترصادقی ، عضو هیأت مدیره تعاونی فرااستانی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلیمری ایرانیان

مهندس هادی پور، مدیرعامل تعاونی آذر

تعاونی PP اصفهان

در این نشست که از ساعت 14 در در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار گردید،در ابتدا توسط مهندس وحیدکیانی شرحی از مکاتبات دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در خصوص پیگیری تامین مواداولیه تولیدکنندگان لوله های پلی اتیلنی ارائه گردید .

مهندس محسن جمالیان ، عضوهیأت مدیره انجمن نیز ضمن تشریح مشکلات اعضای انجمن درتعهدات  قراردادهای دولتی و افزایش بی رویه نرخ مواد اولیه ، اعلام میزان عرضه و برنامه زمان بندی تولید پلی اتیلن سنگین توسط پتروشیمی ها را خواستار گردید که در این خصوص ، مقررشد تا دکترنجفی  مدیرعامل شرکت تاپکو در ظرف مدت 10روز آتی طی جلسه ای با دیگر پتروشیمی ها میزان عرضه بلند مدت پلی اتیلن سنگین اکستروژن را اعلام نمایند.

گفتنی است ،  مقرر گردید تا با نظارت انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن  ،آن گروه از شرکت های عضو انجمن که دارای قراردادهای دولتی می باشند ،بصورت مستقیم و در قالب قرارداد بلندمدت از پتروشیمی جم ، مواد مورد نیاز خود را تامین نمایند.

همچنین مقررگردید که با حضور مهندس زارع ،مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری و هیأت مدیره انجمن ، طی جلسه ای مشترک در هفته جاری حجم مواد اولیه مورد نیاز در طرح های سیستم های نوین آبیاری ، انتقال رودخانه های مرزی و مناطق گرمسیری به تفکیک هر پروژه، ارزیابی گردد وهمچنین اعلام اطلاعات قراردادهای دولتی توسط معاونت آب و خاک به انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن از دیگر مصوبات این نشست بود.

نکته مهم دیگر این نشست ، تعیین قیمت مواد اولیه بصورت فصلی بود که مقرر شد تا قیمت اولین عرضه در طول فصل که به مدت 3 ماه می باشد ، با سقف مجاز نوسان 5% در طول فصل مبنا قرارگیرد.

شایان ذکراست، که در خصوص موضوع خرید اعتباری تولیدکنندگان، قرار شد تا در هفته آینده و جلسات آتی تصمیم گیری بعمل آید.

در پایان این نشست ، مهندس جمالیان ضمن مثبت ارزیابی کردن این نشست و تشکر از دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی جهت برگزاری این نشست ، ابراز امیدواری کرد تا با تفاهمات حاصل از این جلسه مشکلات تولیدکنندگان و متعاقبا مشکلات ارگان های دولتی ذیربط در زمینه مدیریت بحران آب ، مرتفع گردد.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت