انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رونق در صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست

نایب اول رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه رونق صنعت پتروشیمی قابل انکار نیست، گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته انتظار می رود جهش در پتروشیمی بزودی محقق شود .

حسین امیری خامکانی نایب رییس اول کمیسیون انرژی با بیان این که صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی را نمی توان به صورت ایزوله اداره کرد، اظهار کرد: این صنایع در دروان تحریم دچار مشکل شدند و خوشبختانه برجام به حل مشکلات این صنایع کمک شایانی کرد و این صنایع امروز با وجود تلاش های صورت گرفته در مسیر پیشرفت قراردارند.
وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران در چند سال اخیر با رشد خوبی توسعه یافته است و توسعه این صنعت به سرمایه گذار نیاز دارد که بخش عمده آن باید از طریق سرمایه گذاری خارجی جذب شود و نمی توان این صنعت را صرفا با سرمایه های داخلی توسعه داد ، از این رو ایجاد امنیت برای جذب سرمایه گذارخارجی بسیاراهمیت دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنها با زبان همدلی است که می توان در بخش های مختلف سرمایه گذار خارجی جذب کرد؛ افزود: متاسفانه در سال های 91 و 92 حتی سرمایه گذار داخلی احساس امنیت نداشت و حاضر نبود سرمایه خود را در این صنعت به کار گیرد اما امروز فضای کشور به گونه ای است که شاهد ترافیک حضور سرمایه گذاران خارجی در این زمینه هستیم البته جوسازی هایی برای عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات وجود دارد.
خامکانی ادامه داد: فضاسازی هایی درکشور بر علیه توسعه صنعت پتروشیمی صورت گرفت و بدون شک در فضای کنونی اگر فضاسازی منفی وجود نداشت امروز توسعه صنعت پتروشیمی با سرعت بیشتری همراه شده بود ، امیدواریم بتوانیم با ایجاد آرامش سرمایه گذاران را جذب صنعت پتروشیمی کنیم و انگیزه های بیشتری نیز در این راستا وجود داشته باشد. 


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.