انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رییس اتحادیه پلاستیک تهران مطرح کرد؛ تقویت صنایع پایین دست با اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید

اجرایی شدن ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید که به عرضه محصولات در بورس کالای ایران به منظور جلوگیری از خام فروشی نیز اشاره کرده است، می تواند به تولیدکنندگان صنایع پایین دست برای دسترسی آسان به محصولات مورد نیاز کمک شایانی کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از پترو تحلیل ، سید رحیم مقیمی دراین رابطه گفت: بورس کالای ایران به شفافیت معاملات محصولات پتروشیمی کمک کرده است و دولت باید با ادامه حمایت و پشتیبانی از بورس، زمینه اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید را فراهم کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ۶۷ درصد کارخانه های پایین دست شرایط مطلوبی در حوزه تولید و نقدینگی ندارند و حتی برخی به حالت نیمه تعطیل درآمده اند، تایید کرد: ضروری است که اطلاعات سایت بهین یاب ویرایش شود، چرا که بخشی از صنایع پایین دست به دلیل مشکلات این سامانه وزارت صنعت، بعضا به طور مطلوب قادر به خرید محصولات پتروشیمی از بورس کالا نیستند.
وی تاکید کرد: برای رقابتی شدن بازار محصولات پتروشیمی نیاز به حذف سایت بهین یاب نیز وجود دارد، به نظر می رسد اصلاح یا حذف سایت بهین یاب می تواند به فضای شفاف و رقابتی بازار پتروشیمی در بورس کالای ایران بیش از این کمک کند.
لزوم اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید
وی همچنین گفت: ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید علاوه بر دسترسی آسان تولیدکنندگان به محصولات، از صادرات محصولات خام جلوگیری می کند.
وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن این قانون از واردات محصولاتی که مشابه داخلی نیز در کشور دارند، جلوگیری می کند، خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید، محصولات باید سه بار در بورس کالا عرضه شوند و در صورت نبود خریدار داخلی، اجازه صادرات بگیرند؛ این ماده قانونی مانع تامین نیاز صنایع داخلی را در اولویت تولیدکنندگان قرار می دهد که تحقق این مهم از طریق بورس کالا در راستای عملیاتی کردن شعار امسال یعنی “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” خواهد بود.
رییس اتحادیه پلاستیک تهران افزود: این قانون بر قیمت محصولات پتروشیمی تاثیر می گذارد و همچنین تولیدکنندگان می توانند در فضای رقابتی محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت