انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ظرفیت تولید پلی‌اتلین کره جنوبی افزایش می‌یابد

کره جنوبی یک واحد پلی‌اتیلن با ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن را اواخر ماه مه راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آرگوس مدیا ، شرکت پالایشگر جی‌اس کلتکس(GS Caltex) اواخر ماه مه کارخانه پلی‌اتیلن سنگین با ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن در یوسو را به‌طور آزمایشی راه‌اندازی می‌کند.

انتظار می رود این کارخانه که از فناوری شورون فیلیپس کمیکال Martech Chevron Phillips Chemical بهره می‌برد، در بازه زمانی ژوئیه تا اوت امسال پلی‌اتیلن سنگین با کیفیت عالی تولید خواهد کرد.

جی‌اس کلتکس همچنین از برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های الفین و پلی‌اتیلن تعریف شده در سال 2018 به عنوان بخشی از راهبرد رشد و تنوع بخشی به تجارتش در بخش پایین دستی پتروشیمی خبر داد، در حالی که پیش‌تر در زمینه تولید آروماتیک‌ها متمرکز بود.

این شرکت ساخت نخستین واحد کراکر مخلوط خوراک با ظرفیت تولید سالانه 700 هزار تن و کارخانه تولید پلی‌اتیلن سنگین با ظرفیت تولید سالناه 500 هزارتن را در سال 2019 را آغاز کرد که نخست برای تکمیل در سال 2021 میلادی هدف‌گذاری شده بود.

این واحد کراکر می‌تواند سالانه 700 هزار تن اتیلن و 350 هزار پروپیلن تولید کند، همچنین انتظار می‌رود اواخر اواسط سال 2021 راه‌اندازی شود.

مرحله راه‌اندازی و راه‌اندازی هدفمند واحد کراکر تولید الفین و کارخانه تولید پلی‌اتیلن سنگین زودتر از انتظار بازار در پایان سال جاری میلادی یا اوایل سال 2022 خواهد بود.

جی‌اس کلتکس کره‌جنوبی با ظرفیت حداکثر ظرفیت تولید سالانه 2.8 میلیون تن محصول پتروشیمی از جمله تولید سالانه 1.35 میلیون تن پاراکسیلن و 930 هزار تن بنزن، یک تولیدکننده عمده آروماتیک در جهان است.

ظرفیت تولید پلیمر موجود این شرکت شامل سالانه 180 هزار تن پلی‌پروپیلن است.

برنامه توسعه بخش پتروشیمی پایین‌دستی جی‌اس کلتکس شامل ادغام بیشتر با تجارت بالادست پالایشی این شرکت خواهد بود که این موضوع سبب می‌شود واحد کراکر جدید، نفتا و گاز مایع (ال‌پی‌جی) را از پالایشگاه نفت با ظرفیت پالایش روزانه 800 هزار بشکه‌ای خود دریافت کند.

این شرکت کره‌ای یک پالایشگاه نفت با ظرفیت پالایش روزانه 800 هزار بشکه در یوسو را اداره می‌کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت