انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

عربستان، صنعت پتروشیمی ایران را هدف می گیرد

در حالی که ایران از طرف دشمنان قسم خورده غربی از جمله آمریکا تحت فشار قرار گرفته ، همسایگان جنوبی اش؛ امارات متحده عربی، بحرین و در راس آنها عربستان به جای کمک و حمایت و به جا آوردن حق همسایگی گوی سبقت را از امریکایی ها و غربی ها ربوده اند. در حالی که دشمنی فرهنگی و نظامی عربستان در حوزه اقتصادی کما کان ادامه داشته، این دشمنی هر روز گسترش میابد.

عربستان به عنوان دومین قدرت نفتی جهان به محض تحریم ایران تعهد جبران کسری نفت ایران را به بازار داد. اما این دشمنی فراتر از بحث‌نفت است؛ این روزها عربستانی ها دومین درآمد ارزی ایران یعنی صنعت پتروشیمی را هدف گرفته اند. بازاری که در کمتر از سه ماه حدود ۳۰ درصد ارزش محصولات پلیمری آن از دست رفته که به سهم خود در این روزهای سخت موجب ارز آوری کمتری برای کشور گردیده و ادامه روند آن موجب از دست رفتن چند میلیارد دلار در آمد ارزی کشور از این مسیر است.

بحران های بین چین و آمریکا یکی از دلایل افت قیمت ها بود، اما با بررسی عمیق تر ردپای عربستانی ها در سرعت دادن به این افت قیمت مشهود است، به نظر می‌رسد همسایه جنوبی حتی به قیمت ضرر دیدن خودش پای کار ایستاده است تا به اقتصاد کشور ما ضربه بزند ، به نظر می رسد در وضعیت نامطلوب کنونی که  شرایط رقابت وجود ندارد، ضرورت همدلی بیشتر در بین مدیران صنعت پتروشیمی ایران برای آمادگی کامل در شرایط جنگی و اتخاذ تصمیمات قدرتمند برای حفظ سرمایه های ملی کشو‌ر اجتناب ناپذیر است. چرا که در صورت عدم هماهنگی ‌ و تشکیل کمیته های کاری مشترک و رقابت منفی بین تولید کنندگان ایرانی، شدت ریختن آب به پره های آسیابی که عربستانی ها برای خرد کردن اقتصاد ایران به راه انداخته اند شتاب می گیرد.

منبع : پتروتحلیل

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.