انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

عرضه اختصاصی موادپلی اتیلن PE100 پتروشیمی جم برای یک شرکت دولتی!/واکنش عضو هیأت مدیره انجمن

در پی عرضه اختصاصی موادپلی اتیلن PE100 پتروشیمی جم برای شرکت دولتی جهاد زمزم ، مهندس محسن جمالیان طی نامه ای به دکتر عشقی ، قائم مقام مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران ، خواستار جلوگیری از این عرضه نا عادلانه شد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در حالیکه پتروشیمی ها با عرضه های به اصطلاح قطره چکانی و مختصر ، تولیدکنندگان لوله های پلی اتیلن را با بحران جدی مواجه کرده اند و این بحران منجر به عدم توانایی تولیدکنندگان، در اجرای قرارادادهای انتقال رودخانه های مرزی و همچنین منجر به ضبط ضمانت نامه های تولیدکنندگان و  جریمه ها و خسارات میلیاردی شده که در نتیجه تعطیلی اکثر کارخانجات لوله های پلی اتیلن را در بر داشته است، طی اقدامی عجیب و بی سابقه ،پتروشیمی جم با اختصاص 506تن موادپلی اتیلن PE100 به یک شرکت دولتی بنام جهاد زمزم ، این سوال را برای همگان بوجود آورده است که علیرغم جلسات و نامه های مکرر هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و پس از مدت ها عدم عرضه مواداولیه ،چرا باید 100درصد عرضه مواد این پتروشیمی تنها به یک واحد آن هم به یک شرکت دولتی ، اختصاص یابد؟ در توضیحات عرضه پتروشیمی جم آمده است” عرضه مختص قراردادهای خطوط لوله آب های مرزی جهت شرکت صنایع پلاستیک جهاد زمزم از محل سهمیه فروش صادراتی پلیمری شرکت پتروشیمی جم می باشد ” جالب اینجاست که طبق اذعان پتروشیمی جم این میزان مواد از محل سهمیه فروش صادراتی پلیمری شرکت پتروشیمی جم به شرکت دولتی مذکور اختصاص یافته! و جالب تر آنکه در این شرایط بحرانی ، بیش از یک ماه است که این پتروشیمی ، مواد پلی اتیلن گرید لوله را در داخل عرضه نکرده است.

با توجه به گاف پتروشیمی جم باعنوان محل سهمیه فروش صادراتی درعرضه امروز شنبه 30/4/97 و عدم عرضه این مواد در داخل کشور باید پرسید که براستی تکلیف تولیدکنندگان لوله های پلی اتیلنی چه می شود ؟ تولیدکنندگانی که در حل بحران بزرگ آب ، نقش عمده ای دارند و علاوه بر آن اسباب معاش بخش بزرگی از جامعه را تامین می کنند؟

واحدهایی که در سال “حمایت از کالای ایرانی” یکی پس از دیگری در حال نابود شدن هستند.

مهندس محسن جمالیان عضو هیأت مدیره انجمن،طی نامه ای به دکتر عشقی ، قائم مقام مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران ، خواستار جلوگیری از عرضه ناعادلانه پتروشیمی جم شده است.

در ادامه متن این نامه را از نظر می گذرانید:

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت