انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

لوله گذاری 91 هکتار از اراضی کشاورزی آران و بیدگل

رئیس اداره آب و خاک اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل از لوله گذاری انتقال آب کشاورزی در 91 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

محمد ساجدی در این باره گفت : پنج میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار در این زمینه هزینه شده است که 4 میلیارد و 95 میلیون ریال آن کمک بلاعوض دولتی و مابقی از خودیاری کشاورزان تامین شده است.
وی گفت: هم اکنون با توجه به محدودیت منابع آبی و نیز افزایش روز افزون تقاضای آب، استفاده صحیح از این مایع ارزشمند ضروری بوده و به همین دلیل سطح لوله گذاری انتقال آب کشاورزی در این شهرستان برای ارتقای بهره وری مصرف بهینه آب افزایش یافته است.
وی افزود: کاهش بیش از حد نشت در مقایسه با کانال های خاکی و بتنی، از بین بردن تبخیر و تعرق در مسیر انتقال، سهولت حرکت ادوات کشاورزی در مزرعه ها و مدیریت انتقال آب بین منبع تغذیه و مزرعه ها از مهم ترین مزایای انتقال آب با این لوله هاست.
ساجدی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای روستاهای این شهرستان در بخش کشاورزی، برنامه های مناسبی به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه بخش کشاورزی در روستاها در دست اجرا است.
وی ادامه داد: با اجرای طرح های نوین کشاورزی و با انتقال دانش به داخل مزرعه ها، زمینه افزایش بهره وری در کشاورزی با استفاده از کارشناسان جهاد کشاورزی فراهم می شود.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان دارای سه هزار هکتار زمین باغی و 11 هزار هکتار زمین زراعی است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت