انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات رفع می‌شود

معاون وزیر صمت گفت: بر اساس مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مشکلات مربوط به ایفای تعهدات ارزی صادراتی و بازگشت ارز حاصل از صادرات رفع خواهد شد.

علیرضا پیمان پاک معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی سایپا و تعدادی از مدیران و اعضای هیات مدیره این مجموعه، ضمن بررسی گزارش اقدامات انجام شده توسط مجموعه سایپا در جهت توسعه صادرات به کشور‌های مختلف از جمله سوریه، عراق، آذربایجان و الجزایر، راهکار‌های کارشناسی در خصوص رفع معضلات پیش رو در حوزه‌های مختلف صادراتی را ارائه داد.

وی، مهمترین مشکلات مجموعه‌های صادراتی به ویژه خودروسازان را مشکلات ایفای تعهدات ارزی، نقل و انتقال وجوه صادراتی، صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی، پایین بودن رقابت پذیری کالا‌های صادراتی با توجه به بالا بودن هزینه‌های لجستیک صادراتی و مشکلات مربوط به حمل ونقل و لجستیک صادراتی دانست.

پیمان پاک افزود: بر اساس مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مشکلات مربوط به ایفای تعهدات ارزی صادراتی و بازگشت ارز حاصل از صادرات رفع خواهد شد و با توجه به تسهیل انجام شده در این مصوبه از جمله انجام واردات در مقابل صادرات بدون رعایت سقف و سابقه، امیدواریم که هدف اصلی از ایفای تعهدات ارزی در راستای تامین ارز مورد نیاز واردات کالا‌های ضروری، ماشین‌آلات و مواد اولیه تولید و در نهایت افزایش اشتغال و رفاه جامعه محقق شود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، برقراری خطوط منظم دریایی به مقصد بازار‌های صادراتی را از اولویت‌های سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد و گفت: با برقراری این خطوط که با تسهیلات سازمان توسعه تجارت ایران انجام می‌شود هزینه‌های حمل و نقل و لجستیک صادراتی کالا‌های ایرانی از جمله خودرو و قطعات کاهش یافته و قدرت رقابت‌پذیری محصولات صادراتی جمهوری اسلامی ایران افرایش خواهد یافت.

پیمان‌پاک، با تاکید بر اهمیت استفاده مجموعه‌های خودروسازی از تسهیلات ریالی و ارزی صندوق توسعه ملی، از مدیران این مجموعه خواست تا ضمن پیگیری استفاده از تسهیلات ریالی، از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در جهت اعتبار خریدار و فروشنده استفاده کنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت