انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

پیشنهاد جدید بانک مرکزی درباره بخشش جرایم دیرکرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از پیشنهاد جدید بانک مرکزی به کمیسیون اقتصادی پارلمان درباره بخشش جرایم دیرکرد تولیدکنندگان خبر داد.

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای‌اسلامی ، با اشاره به جلسه  این کمیسیون گفت: در این جلسه، ولی اللّه سیف رئیس کل بانک مرکزی و برخی از معاونان وی حضور داشتند.

وی با اشاره به دستورکار کمیسیون، ادامه داد: در جلسه مذکور اصلاح بند (و) تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور مورد بررسی قرار گرفت و رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که این بند از بودجه قابلیت اجرایی شدن ندارد.

نماینده مردم تالش در مجلس در توضیح این بند از بودجه سال ۹۶ کل کشور افزود: این بند در راستای تشویق و تسویه بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری که در سال ۹۶ سررسید شده، است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی با توجه به اینکه معتقد است این بند قابلیت اجرایی شدن ندارد، پیشنهاد داد که بانک‌ها مکلف به بخشش جرایم دیرکرد، باشند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در صورت تصویب نهایی پیشنهاد بانک مرکزی، مشتری فقط موظف به پرداخت اصل پول و سود با نرخ ثابت است و جریمه دیرکرد، وجه التزام و نرخ سود مرکب اعمال نمی‌شود.

 بر اساس بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال ۱۳۹۶ سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه ۱۳۹۷ تسویه نمایند، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلف‌اند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه نمایند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.