انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

پیش بینی۳۳هزار میلیارد اعتبار برای سامانه‌های نوین آبیاری

معاون وزیر جهادگفت:امسال نزدیک به۳۳هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح سامانه آبیاری نوین دراراضی کشاورزی پیش بینی شده که تاکنون حدود۵هزارمیلیارد ریال آن تخصیص یافته ودرحال توزیع بین استانهاست.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی مراد اکبری افزود: طبق برنامه باید در طول برنامه ششم توسعه سالانه در حدود ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور سامانه آبیاری نوین اجرا شود.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های مصرف بهینه و افزایش بهره وری آب، توسعه روش‌های نوین آبیاری با رویکرد سامانه‌های میکرو و قطره‌ای در باغ‌ها و اراضی زراعی است.

اکبری اظهار داشت: با تخصیص این بودجه قرار است در بالغ بر ۳۰۰ هزار هکتار روش‌های نوین آبیاری اجرا شود که تاکنون در حدود ۴۰ هزار هکتار انجام شده و در ۱۳۰ هزار هکتار نیز در حال اجراست.

معاون وزیرجهاد  بیان داشت: در شبکه‌های آبیاری زهکشی چند پروژه بزرگ در کشور در حال اجراست که در پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام حدود ۲۷۰ هزار هکتار شبکه آبیاری ایجاد و ۱۵۰ هزار هکتار آن به بهره برداران تحویل شده است.

وی ادامه داد: شبکه‌های نوین آبیاری مناطق گرمسیری و غرب کشور ۲۲۰ هزار هکتار است که ۳۳ هزار هکتار آن اجرا و تحویل بهره بردار شده و بقیه در حال اجراست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: کل اعتبارات در بخش آب و خاک کشور برای شبکه‌های آبیاری و زهکشی و گسترش روش‌های نوین آبیاری و توسعه، نوسازی و تجهیز اراضی، خشکزار و شالیزار در مجموع حدود ۹۴ هزار میلیارد ریال در سال جاری توسط دولت پیش بینی شده که این رقم بی سابقه است.

 

اکبریاظهار داشت: در برنامه ششم توسعه سالانه در ۵۰۰ هزار هکتار روش آبیاری نوین، شبکه‌های آبیاری زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی کشور انجام خواهد شد که امسال این عدد با تخصیص اعتبار لازم محقق می‌شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت