انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

چشم‌انداز بازار جهانی پلیمرهای بلور-مایع تا سال 2022

ارزش بازار جهانی پلیمرهای بلور-مایع (LCP) تا انتهای سال 2015 میلادی برابر 650/1 میلیون دلار برآورد شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود این مقدار به 883/2 میلیون دلار افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از ایران پلیمر، ارزش بازار جهانی پلیمرهای بلور-مایع (LCP) تا انتهای سال 2015 میلادی برابر 650/1 میلیون دلار برآورد شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود این مقدار به 883/2 میلیون دلار افزایش یابد. منطقه آسیا/اقیانوسیه با برخورداری از 80/9 درصد سهم بازار رتبه اول را در سال 2015 بخود اختصاص داده است. نرخ رشد این منطقه بین سالهای 2022-2015 بطور سالانه برابر 5/5 درصد گزارش شده است. منبع خبری Research and Markets اظهار داشت ارزش بازار LCP در منطقه آسیا/اقیانوسیه تا سال 2022 به 2/723 میلیون دلار افزایش یابد.

 

 

بسپارهای بلور-مایع، که گونه‌ای از پلاستیک‌های مهندسی با کارایی بالا می‌باشند، عموما از پلی‌استرهای آروماتیک نیمه بلورین بر پایه پارا-هیدروکسی‌بنزوئیک اسید تشکیل شده‌اند. ساختار شیمیایی و مورفولوژی LCP نسبت به پلی‌استرهای متداول بسیار متفاوت بوده، بطوریکه  نه تنها در خواص فیزیکی و مکانیکی بلکه در خواص فرایندپذیری نیز تغییرات محسوسی مشاهده می‌گردد. مواد LCP از خواص مکانیکی بسیار عالی در دماها بالا، مقاومت بالای شیمیایی، خواص ضدحریق بالا و مقاومت در برابر عوامل محیطی برخوردارند. مولکول‌های LCP در حالت مذاب نیز آرایش‌یافتگی خود را حفظ نموده و تحت تنش براحتی برروی هم می‌لغزند. به دلیل این خواص منحصربفرد، از LCP در کاربردهای متعددی نظیر محل اتصال برق (socket)، ماسوره (bobbin)، کلید برق (switch)، اتصال‌دهنده (connector)، حامل‌های تراشه، لوازم دندان‌پزشکی، ابزارآلات جراحی، پمپ و دریچه شیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور خاص، میزان تقاضای LCPها در صنعت برق و الکترونیک جهت تولید قطعات مورد استفاده بطور قابل توجهی در حال افزایش است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.