انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

60 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به سیستم نوین آبیاری مجهز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: حدود 60 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در دولت یازدهم به سیستم نوین آبیاری (قطره ای) مجهز شد.

علی اشرف منصوری اظهار کرد: در ابتدای دولت یازدهم 29 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به سیستم نوین آبیاری مجهز بود که این میزان تا پایان امسال از مرز 60 هزار هکتار خواهد گذشت که یک اقدام بی نظیر و حرکت جهادی در جهت افزایش بهره وری و کارایی مصرف آب است.
وی تصریح کرد: توسعه سیستم نوین آبیاری تحت فشار، احداث گلخانه ها و همچنین اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در اراضی کشاورزی، تولید بذور اصلاح شده با نیاز آبی کم، از جمله اقدامات اساسی این سازمان در راستای جلوگیری از فرونشست زمین است.
منصوری بیان کرد: تغییرات اقلیمی کاهش نزولات جوی و بارندگی در سطح استان تهران و کشور و همینطور برداشت اضافی از آبهای زیرزمینی از جمله عوامل موثر در فرونشست بوده و به همین منظور وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اقدامات گسترده ای برای افزایش بهره وری مصرف آب و کاهش برداشت از آبهای زیرزمینی انجام داده است.
وی خاطرنشان کرد: 30 درصد احداث گلخانه های جدید و نوسازی گلخانه های قدیمی کشور در سال قبل در سطح 350هکتار در استان تهران اتفاق افتاده و به همین منظور استان تهران در زمینه احداث و نوسازی گلخانه و توسعه سامانه های آبیاری تحت فشار رتبه نخست کشوری را در اختیار دارد.
به گفته منصوری، میزان بهره وری مصرف آب در فضای بسته 10 برابر فضای باز است به همین منظور احداث گلخانه های جدید و همچنین نوسازی گلخانه های قدیمی یکی دیگر از سیاست های سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در این راستا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: در نیمه اول سال جاری حدود 170 هکتار گلخانه جدید و حدود 4 هزار هکتار آبیاری تحت فشار احداث و اجرا شده که نسبت به هدف گذاری انجام شده، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در کشور پیشرو است.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت