انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

آخرین خبرها از پتروشیمی نوری

پتروشیمی نوری (برزویه) به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد آروماتیکی جهان است که در راستای توسعه و ارتقای عملکرد این مجتمع پتروشیمی نوری صادرکننده نمونه ملی شد و سفارش خارجی آن به عسلویه رسیده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، به نقل از شبستان، شرکت پتروشیمی نوری (برزویه) به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد آروماتیکی جهان با ظرفیت (چهار میلیون و پانصد هزار تن) 4/5 میلیون تن در سال از جمله مجتمع های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس(هلدینگ خلیج فارس) بوده است که به صورت رسمی در تیرماه 1386 افتتاح شده و اکنون درحال فعالیت می باشد.

 بنابراین گزارش، عملیات اجرایی این مجتمع در آذرماه 1379 آغاز و اولین واحد آن در اوایل نیمه دوم سال 1385 راه اندازی شد.سرمایه گذاری انجام شده حدود 8 هزار میلیارد ریال است که به صورت مستقیم برای حدود 1000 نفر ایجاد اشتغال کرده است. با توجه به سیاستهای کلان اقتصادی کشور شرکت پتروشیمی نوری به بخش خصوصی (هلدینگ خلیج فارس) واگذار شده است. در راستای توسعه و ارتقای عملکرد این مجتمع پتروشیمی نوری صادرکننده نمونه ملی شد و سفارش خارجی آن به عسلویه رسیده است.

این گزارش می افزاید: شانا در این زمینه به نقل از مصطفی صانعی، رئیس مجتمع پتروشیمی نوری نوشته است: “پتروشیمی نوری یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های مواد پتروشیمی آروماتیک در سطح جهان است، شرکت پتروشیمی نوری در سال ١٣٧٩ با ظرفیت چهار و نیم میلیون تن در سال، با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرانی، فرانسوی، کره‌ای و ژاپنی تشکیل شد و پس از رسیدن به مرحله بهره‌برداری در سال ١٣٨۵ وارد مدار تولید شد. صادرات این شرکت حدود ۶۵ درصد از محصولات تولیدی است که کشورهای آسیای دور، خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس از مقاصد صادراتی محصولات این شرکت به شمار می آیند و حدود ٣۵ درصد از  محصولات برای مصارف داخلی، به شرکت‌های ایرانی فروخته می‌شود. این شرکت امسال پنجمین بار است که به عنوان صادرکننده نمونه در سطح استان انتخاب شده است و توانسته در میان ١٠٠ شرکت برتر جایگاه ١۶ را به دست آورد.

در زمینه معیار مصرف انرژی پیشگام هستیم، ما افزون بر این که در زمینه معیار مصرف انرژی در کشور پیشگام هستیم، افتخار مقام نخست در زمینه روابط عمومی در سطح وزارت نفت، تولید کننده استاندارد نمونه در استان و غیره در کارنامه خود داریم. ما در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرار گرفتیم و به طور معمول تاسیس منطقه ویژه در همه کشورها به منظور تسهیل در حوزه صادرات است، زیرا صادرات کمک زیادی به کشور می‌کند.”

یادآور می شود: این شرکت نخستین تولیدکننده آروماتیک در ایران است، شرکت پتروشیمی نوری یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های آروماتیک در سطح جهان است و به‌عنوان نخستین تولید کننده آروماتیک از نظر حجمی در ایران به شمار می آید که پس از ١٠ سال حضور در سرویس توانسته است در جایگاه نخست کشور قرار گیرد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت