انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

آغاز به کار خط کانتینری خزر در قالب کریدور شمال – جنوب توسط شرکت خصوصی روسی

خط کانتینری خزر در قالب کریدور شمال جنوب توسط شرکت خصوصی روسی کاتلین (اطلاعات تکمیلی پیوست می باشد) آغاز بکار نموده است.

بر اساس نامه آژانس روابط بین المللی استان آستراخان، خدمات کانتینری مذکور، بنادر ایران و روسیه را در مسیر کریدور حمل و نقل بین المللی شمال جنوب به یکدیگر متصل می کند و این اولین گام به منظور هماهنگی حمل و نقل منظم کانتینری در خزر است.
خط کانتینری مذکور به صورت آزمایشی در ۳۰ دسامبر در شهر آستاراخان با حضور معاون وزیر حمل و نقل روسیه و استاندار آستاراخان آغاز به کار نمود. در این مسیر کشتی های کاسپین اکسپرس به صورت ویژه جهت حمل کانتینر فعالیت می نمایند.
شایان ذکر است تفاوت حمل بار فله با کانتینر این است که در حمل غیر کانتینری لازم است حجم بالای کالا به میزان چندهزار تن برای حمل با کشتی موجود باشد در حالی که برای ارسال بار با کانتینر ۲۰ تن نیز کفایت می کند و این موضوع باعث تسهیل تجارت خواهد بود.
در حال حاضر کریدور حمل و نقل بین المللی شمال جنوب به دلیل افزایش مبادلات روسیه و اروپا با هند و همچنین به دلیل علاقه شرکت های اروپایی برای ارسال بار به کشورهای آسیای مرکزی در حال رشد است.

 

اطلاعات بیشتر را در اینجا مطالعه کنید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت