انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

اجرای سامانه نوین آبیاری در 150 هزار هکتار کشتزارهای خراسان رضوی

مدیر آب، خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تاکنون در گستره 150 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی این استان سامانه های نوین آبیاری اجرا شده است.

محمدابراهیم بهبودی افزود: استقبال و آگاهی کشاورزان از اجرای سامانه های نوین آبیاری با توجه به تاثیر آن در مدیریت مصرف آب قابل توجه است. البته هنوز 200 هزار هکتار دیگر از کشتزارهای خراسان رضوی قابلیت اجرای این سامانه ها را دارد که طی برنامه ریزی اجرایی در دستور کار است.
وی ادامه داد: از پارسال تاکنون اجرای سامانه های نوین آبیاری در 20 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی خراسان رضوی صورت گرفته و 12 هزار هکتار از این عرصه هم اکنون با همین سامانه ها آبیاری می شود. بقیه آن نیز به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
مدیر آب، خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان جزو چهار استان برتر کشور در اجرای سامان های نوین آبیاری است.
وی بدون اشاره به اعتبارات امسال در این زمینه، افزود: پارسال 1700 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در خراسان رضوی از محل بند د تبصره چهار هزینه شده است. پیش بینی می شود امسال 30 هزار هکتار دیگر از کشتزارهای استان زیر پوشش این سامانه ها قرار گیرد.
او سبزوار، بجستان، داورزن، بردسکن و خلیل آباد را از شهرستانهای موفق در اجرای سامانه های نوین آبیاری در سطح استان خراسان رضوی اعلام کرد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت