انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

استفاده از فناوری های نوین در طرح های جدید پتروشیمی

طرح های جدید پتروشیمی با استفاده ازدانش و فناوری روز جهان طراحی و ساخته می شوند.

فرنازعلوی مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی،  با اشاره به طرح های جدید پتروشیمی اظهارکرد: براساس چشم انداز، باید ازخام فروشی پرهیز، زنجیره ارزش تکمیل و ارزش افزوده بیشتر شود و در این مسیر طرح های جدید پتروشیمی با رویکردی جدید ساخته خواهند شد.

وی افزود: درطرح های جدید اهدافی چون تبدیل گاز طبیعی به الفین ها، تبدیل پروپان، پروپیلن و مشتقات، استفاده از مایعات گازی، اتان، بوتان و  برای تولید محصولات مختلف و تامین خوراک برای واحدهای جدید، درنظر گرفته شده است وبهره گیری از دانش روز جهان نقطه مشترک این طرح ها به شمار می رود.

علوی در مورد استفاده ازدانش و فناوری های نوین جدید درطرح های پتروشیمی، گفت: در برنامه ششم ضمن استفاده از تکنولوژی های جدید برای تبدیل متانول به پلی اتیلن و پروپیلن برای بومی سازی تکنولوژی های نوین با همکاری شرکت پژوهش و فناوری اقدام کردیم که فرصت خوبی برای تکمیل زنجیره ارزش برای تولید محصولات شیمیایی خاص و جدید خواهد بود.

وی تصریح کرد: دربرنامه ششم توسعه، بارزترین اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه حضوردربازارو ایجاد زنجیره تامین در کل صنعت است؛ به همین منظور حضور قطعی دربازار هدف، ایجاد تنوع بیشترو تکمیل زنجیره ها، عمده ترین راهکارهای دستیابی به اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: اکنون موقعیت مناسبی برای تکمیل زیرساخت ها و تأمین الزام های مورد نیاز جهش دوم صنعت پتروشیمی فراهم شده است و رشد صادرات و حضور فعال تر بازیگران این صنعت در بازارهای مختلف منطقه ای و جهانی، بیانگر به وجود آمدن بستر مناسب برای بهره مندی بیشتراز پتانسیل های بین المللی و نیز نوید دهنده افقی روشن ازارتقاء جایگاه جهانی کشور است.

علوی با بیان این که گسترش بهره برداری از منابع گازی منجر به افزایش تولید انواع محصولات پتروشیمی می شود گفت: زمینه بسیار خوبی برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران فراهم شده است و همانطور که اشاره شد، انتقال و نهادینه سازی دانش فنی و استفاده از فناوری های نوین می تواند درآینده نزدیک بسیاری از نیازهای صنایع عمده کشور را تامین کند.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.