انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

امسال طرح های آبرسانی به 2910 روستای کشور به بهره برداری رسید

مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» با افتتاح 772 مجتمع آبرسانی و طرح تک روستایی، 2 هزار و 910 روستای کشور از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شدند.

«امیرحسین رقیمی»در این باره افزود: با اجرای این طرح جمعیتی افزون بر یک میلیون و 950 هزار نفر از روستاییان کشور از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره‌مند شدند. 
به گفته وی، این طرح در 31 استان کشور و در قالب طرح ملی «تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی اولویت دار» از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شده است.
رقیمی اضافه کرد: این افتتاح ها بخشی از طرح کلان ملی آبرسانی به روستاهای کشور است که با اجرای کامل آن بیش از سه هزار روستای با جمعیت 2 میلیون و 500 هزار نفری از نعمت آب شرب بهره‌مند می شوند. 
وی یادآوری کرد: این طرح از سال 1393 آغاز شد و در سال 1395 با آبرسانی به 2هزار و 910 روستا با جمعیت بیش از یک میلیون و 950 هزار نفر ادامه یافت.
این مسوول با اثربخش توصیف کردن مجتمع های آبرسانی روستایی که پاسخگوی تامین آبی مناطق روستایی در افق 10 تا 15 ساله است، اعلام کرد: از سال 1392 تاکنون درباره یک هزار و 500 مجتمع روستایی کشور مطالعه شده است.
به گفته وی، برای نخستین بار در سال 1393 یک ردیف متمرکز ملی در قانون بودجه برای تامین منابع مالی این طرح ها در نظر گرفته شد.
وی بیان داشت: 924 مورد از این مجتمع ها که اولویت و اثربخشی بیشتری داشتند، انتخاب شدند اما تکمیل آنها به 55 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است که با تحقق این مهم، بیش از 16 هزار روستا از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند.
وی یادآوری کرد: ردیف اعتباری در نظر گرفته شده برای این مجتمع ها در سال 1393 نزدیک به 2 هزار میلیارد ریال، پارسال چهار هزار میلیارد ریال و امسال سه هزار و 500 میلیارد ریال بود که البته امسال 500 میلیون دلار اعتبار نیز از محل صندوق توسعه ملی به این امر اختصاص یافت.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت آبفای کشور از افزایش ردیف اعتباری تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی به 11 هزار میلیارد ریال در بودجه سال 1396 خبر داد و گفت: با رقم تخصیصی 300 میلیون دلاری مجلس شورای اسلامی از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی، در مجموع اعتبارات بیشتری نسبت به سال 1395 به این مهم تخصیص ی یابد.
این مسوول از زیر پوشش قرار گرفتن بیش از 2 میلیون نفر تا پایان امسال از خدمات آبرسانی روستایی خبر داد و تصریح کرد: این آمار تا پایان سال مالی 1395 (پایان تیرماه 1396) به بیش از سه هزار و 500 روستا با جمعیت بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر افزایش می یابد و با روند کنونی قادریم تا سه سال آینده همه روستاهای کشور را از نعمت آب شرب پایدار بهره مند کنیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت