انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

امضای قرارداد ساخت واحد الفین پتروشیمی بوشهر

قرارداد ساخت واحد الفین پتروشیمی بوشهر میان شرکت‌های پتروشیمی بوشهر و مشارکت مهندسی سازه – سازه پاد تهران، به امضا رسید.
پتروشیمی بوشهر

قـرارداداحـداث واحدالـفیـن پتروشیمی بـوشهـر، شنبه (20 مهرماه) ، میان شـرکت‌هـای پـتروشـیمی بـوشـهر و مـشـارکـت مـهندسی سازه – سازه پاد تهران با حضور مدیران عامل شستان، شرکت پتروشیمی بوشهر و مشارکت مهندسی سازه و سازه پاد تهران در محل دفتر مرکزی شـسـتـان به امضا رسید.

این قراردادشامل مهندسی،تأمین تجهیزات،ساختمان ونصب وراه‌اندازی واحد الفین با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون تن محصول می‌باشد. خوراک موردنیازاین طرح،گازاتان می‌باشدکه بخش عمده آن از فاز یک پتروشیمی بوشهرتأمین می‌شودوعمده محصول اتیلن تولیدی نیز جهت استفاده در واحدهای پایین دستی پتروشیمی بوشهرمورد استفاده قرار خواهدگرفت.

شرکت پتروشیمی بوشهر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های پتروشیمیایی کشور و خاورمیانه با سرمایه‌گذاری شستان درحال ساخت، تکمیل و راه اندازی می‌باشد. این مجتمع مشتمل بر 3فاز می‌باشد که فاز اول آن شامل واحدهای شیرین‌سازی،استحصال اتان وتولیدمتانول،واحدتولیداکسیژن وآب‌شیرین‌کن می‌باشدکه به‌زودی به بهره‌برداری کامل می‌رسد. فاز دوم طرح شامل واحدهای الفین، MEG، واحد یوتیلیتی و آفسایت و فازسوم نیز شامل واحدهای HDPE، اسیداستیک و VAM خواهد بود.

منبع:نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت