انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

بخش های خصوصی پتروشیمی سهامدار شرکت های بین المللی شوند

شرکت های ایرانی با توجه به قابلیت های خود می توانند با هدف حضور قدرتمند دربازارهای جهانی، سهام دار شرکت های صاحب نام بین المللی شوند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از نیپنا ، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اظهار کرد: بخش خصوصی و شرکت های پتروشیمی ایران در صورتی که سهامدار شرکت های بزرگ بین المللی شوند قدرت چانه زنی در بازارهای جهانی و بین المللی را خواهند داشت و افزون بر این امر، می توانیم از دانش و فناوری روز جهان نیز بهره مند شویم.
آرش نجفی در  پاسخ به این پرسش که تداوم دولت یازدهم چه تاثیری در روند توسعه صنعت پتروشیمی خواهد داشت گفت: صنایع پتروشیمی ایران به دلایل مختلف در سال های گذشته با مشکلات و بحران هایی مواجه بوده اند که باید هرچه سریعتر نسبت به رفع کامل آن اقدام شود، این صنعت اگر به روزرسانی نشود و شرکای داخلی و خارجی مناسبی جذب نکند و تنها با روش های سنتی اداره شود، نمی تواند موفقیت زیادی کسب کند.
عضو کمیسیون انرژی اتاق ایران با اشاره به اینکه انتظار می رود که دولت جدید دوازدهم تعاملات قوی تر با کشورهای دنیا برای توسعه صنعت به خصوص صنعت پتروشیمی داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم از حضور مدیران کارآمد استفاده شد و امیدوارم در دولت بعدی نیز شاهد حضور مدیران توانمند در صنعت پتروشیمی باشیم.
وی با بیان این که نحوه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا و نحوه تامین خوراک واحدهای تکمیلی این صنعت باید بهبود یابد تا صنایع داخلی وابسته به این صنعت متضرر نشود، تاکید کرد: دولت دوازدهم باید در برنامه ریزی تلاش کند تا با صنایع پیشرفته جهان تعامل برقرار شود و در این صنایع سهامدار شویم همچین صاحبان این صنایع نیز در صنعت پتروشیمی ایران سهامدار شوند. این بهترین روش برای توسعه این صنعت و فروش محصولات پتروشیمی کشور خواهد بود همچنین دیگر نگرانی از ذی نفود بودن شرکت های خارجی نخواهیم داشت.
نجفی ادامه داد: این رویه موجب می شود که تکنولوژی روز دنیا در صنعت پتروشیمی به کارگرفته شود و شرکای ما محصولات را در بازار بازاریابی کنند و نواقص بازاریابی با کمک شرکای خارجی جبران خواهد شد.
وی همچنین درباره جذب سرمایه گذار خارجی در توسعه این صنعت نیز گفت: خوشبختانه رایزنی هایی برای جذب سرمایه گذار خارجی در صنعت پتروشیمی انجام شده است و ما امیدواریم هر چه زودتر این تعاملات نتیجه بدهد البته دراین میان شرکت هلدینگ خلیج فارس در جذب سرمایه گذار موفق تر عمل کرده است.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت