انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

برنامه ریزی پتروشیمی برای پشتوانه سازی در کشورهای همجوار

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از برنامه ریزی برای ایجاد پشتوانه سازی پتروشیمی ایران در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علیمحمد بساق زاده، گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته میان وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت سعی بر این است بتوانیم در حوزه تولید مواد شیمیایی، پلیمری و کاتالیستهایی که در زنجیره پتروشیمی مصرف بیشتری دارند و هزینه را کاهش می دهند، بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

وی با بیان این که در برخی واحدها همچنان برای تامین برخی مواد نیازمند واردات هستیم، افزود: اگر زنجیره های تعریف شده سریعتر اجرا شود، نیازی به واردات نخواهیم داشت و قیمت تمام شده نیز کاهش می یابد.

بساق زاده این سرمایه گذاری را نیازمند دسترسی به فناوریهای مورد نیاز دانست و یادآور شد: دوره پساتحریم فرصت استفاده از فناوریهای روز و کمبود نیازهای تولیدی را در داخل فراهم آورده است.

وی، با اعلام این که از نظر درصد تولید در این محصولات نمی توان به تولید صددرصدی رسید، یادآور شد: باید سعی کنیم با توجه به هدفگذاری ایران که باید در آینده پشتوانه پتروشیمی کشورهای همجوار همچون عراق، سوریه یمن و افغانستان شود، در بخش مواد پتروشیمی اقدامهای پایه ایی انجام دهیم تا کمبود خاصی نداشته باشیم و بتوانیم قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.