انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

بودجه ۳ لایه می‌شود/ اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

معاون سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تصمیمات روز گذشته هیات دولت برای تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، توضیحاتی درباره نحوه تنظیم بودجه سال ۹۸ ارایه کرد.

حمید پورمحمدی در نشست صبحانه کاری امروز (دوشنبه) مسئولان سازمان برنامه و بودجه با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران درباره واگذاری طرح‌ها اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه هرآنچه که بخش خصوصی خواست را تبدیل به قانون کرد، علاوه بر آن چند مصوبه جدید از سران قوا گرفتیم.

وی افزود: در حال طراحی سامانه‌ای هستیم که اطلاعات از ابتدا تا انتها در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و با مدیران تمام استان‌ها صحبت کرده‌ایم که مدیری می‌تواند ادامه همکاری داشته باشد که با بخش خصوصی به ویژه در زمینه این پروژه‌ها تعامل کند.

معاون سازمان برنامه و بودجه درباره مشکلات پیمانکاران و صدور خدمات فنی و مهندسی گفت: درخواست تعدیل‌هایی در این زمینه انجام شده که کارهای کارشناسی انجام شده و پیمانکاران در این نوسانات باید از مشکلات مصون شوند که این کار در سازمان برنامه نهایی شده و اعلام خواهد شد.

پورمحمدی درباره تنظیم بودجه نیز اظهار داشت: بودجه به صورت سه‌لایه تنظیم خواهد شد تا کشور را از نوسانات محتمل مصون بداریم و اتاق بازرگانی، اصناف و بخش خصوصی در گارکروه‌های تنظیم بودجه حضور دارند.

معاون سازمان برنامه و بودجه  با بیان اینکه سال گذشته بخش زیادی از بودجه دستگاههای ملی و استانی از مالیات تامین شد، گفت: باید فرارهای مالیاتی را شناسایی کرد و پایه‌های جدید مالیاتی در دستور کار است.

پورمحمدی درباره  تهاتر بدهی ها نیز گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفته است و در بند و تبصره ۵ نیز این موضوع را لحاظ کردیم، اما بانک مرکزی در این رابطه برخی مشکلات را می دید که به صورت کامل اجرایی نشد.

معاون سازمان برنامه و بودجه در خصوص ارز پتروشیمی ها گفت: دیروز هیات وزیران تصمیم گرفت که خوراک ارزان از پتروشیمی ها برداشته شود، این در حالی است که خیلی از کالاها با تفاوت قیمت بالا در حال قاچاق است و بنابراین باید قیمت متعادل شود. وی اظهار داشت: تلاش داریم که نرخ تنزیل اسناد خزانه کاهش یابد کما اینکه در یک هفته قبل این نرخ پایین آمده است.

 

منبع: ایبنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت