انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

تشکیل کارگروه ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی کشور

کارگروه ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی کشور با همراهی اتاق‌های بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون ایران تشکیل شد.

اتاق اصناف ایران  اطلاعیه ای در خصوص تشکیل کارگروه ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی کشور صادر کرد، بر اساس این اطلاعیه کارگروه ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی کشور با همراهی اتاق‌های بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون ایران تشکیل شد و تشکل‌های اقتصادی ملی می‌توانند تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ در سامانه مربوطه ثبت‌نام کنند.

این کارگروه با محوریت سه اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون ایران و مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان ثبت املاک و اسناد کشور، کانون عالی انجمن‌های کارفرمایی ایران و مرکز آمار ایران، تشکیل‌شده است.

به موجب مواد (۲) و (۳) و (۵) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، دستگاه‌های اجرایی می‌بایست هنگام بررسی، تدوین یا اصلاح مقررات، بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی نظر تشکل‌های اقتصادی مندرج در فهرست ملی تشکل‌های اقتصادی را اخذ کنند.

همچنین به‌موجب آیین‌نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۴) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب مورخ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ هیئت وزیران، مرجع شناسایی و ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی، انتشار و به‌روزرسانی فهرست این تشکل‌ها، کارگروه ساماندهی تشکل‌های اقتصادی ملی کشور است.

در این راستا از همه تشکل‌های اقتصادی برای فعالیت در سطح ملی دعوت می‌شود برای قرار گرفتن در فهرست ملی تشکل‌های اقتصادی و بهره‌مندی از مزایا و فرصت‌های پیش روی تشکل‌های ملی، اطلاعات خود را حداکثر تا ۳۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در «سامانه یکپارچه تشکل‌های اقتصادی ملی» به آدرس nesis.ir ثبت نام نمایند.

اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی که به صورت استانی یا شهرستانی به ثبت رسیده اند مشمول این مصوبه نبوده و نمی‌بایست برای ثبت نام در سامانه اقدام نمایند و بدیهی است اتاق اصناف ایران به نمایندگی از تشکل‌های صنفی سراسر کشور به موجب قانون نظام صنفی امور مربوط به صنوف را پیگیری نموده و با توجه به توافق اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون دبیرخانه این کارگروه در محل اتاق بازرگانی ایران مستقر بوده و در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی با شماره (۸۵۷۳۲۳۴۳_۰۲۱) تماس حاصل نمایید.

 

منبع:خبرگزاری میزان

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت