انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

تقسیم بندی جدید گریدهای پلی پروپیلن

جلسه تقسیم بندی جدید گریدهای پلی پروپیلن در شرکت ملی پتروشیمی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، جلسه ای در مورخ 3 خرداد 1400 جلسه ای جهت تقسیم بندی جدید گریدهای تولیدی پلی پروپیلن در شرکت ملی پتروشیمی و به دعوت دفتر توسعه صنایع پایین دستی و با شرکت انجمن ملی صنایع پلیمر و شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی بعنوان تهیه کننده و ارائه کننده این تقسیم بندی جدید و تشکل های صنفی و تولیدی استفاده کننده از مواد پلی پروپیلن برگزار گردید. در این جلسه نماینده انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ضمن تشریح گریدهای مورد استفاده در صنعت لوله و اتصالات پلی اولفینی در 2 دسته بندی لوله و اتصالات پلی پروپیلن PP-R و لوله و اتصالات فاضلابی بهمراه اتصالات رزوه ای و کمربندهای انشعاب PP-B به مشکلات عرضه محدود و غیرکافی این گریدها در بورس کالا پرداخت و اینکه در حال حاضر در بخش لوله و اتصالات و گریدهای مربوط ، حدود 10 هزار تن کمبود عرضه وجود دارد و در ادامه خواهان تعیین کف عرضه برای این 2 دسته بندی در بورس کالا و پایش هفتگی آن توسط دفتر صنایع پایین دستی گردید.

همچنین آمار و وضعیت رقابت این مواد در سال 99 بشرح زیر در جلسه اعلام گردید و خواهان اصلاح روش فعلی عرضه محصولات مورد استفاده برای کاربرد لوله و اتصالات در زیر بند پلی پروپیلن شیمیایی گردید که قابلیت پایش هفتگی کف عرضه برای گریدهای لوله و اتصالات بوجود آید .

 

آمار عرضه و تقاضای گریدهای پلی پروپیلن مورد مصرف در صنعت لوله و اتصالات در سال 99

میزان معامله (تن)

میزان تقاضا (تن) میزان عرضه (تن) میزان رقابت (ریال) متوسط رقابت برای هر کیلو (ریال)
53،221 104،236 58،794 2،240،352،480،000

42،100

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی پروپیلنی بطور متوسط 42000 ریال فقط برای پول رقابت مواد اولیه پرداخت کردند که میزان این پول پرداخت شده در سال 99 ، دویست بیست و چهار میلیارد تومان بوده است که امید است این مساله با برنامه ریزی دفتر صنایع پایین دستی بعنوان یکی از موانع مهم تولید در سال 1400 بررسی و رفع گردد.

به پیوست لیست تقسیم بندی اولیه جدید تهیه شده برای مواد پلی پروپیلن توسط کارگروه فنی انجمن ملی صنایع پلیمر جهت استحضار تولید کنندگان به اشتراک گذاشته می شود و چنانچه نقطه نظری در این مورد از طرف تولید کنندگان محترم وجود دارد به دبیر انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن از طریق شماره تماس  02186073061-4 اطلاع داده شود .

جهت مشاهده لیست تقسیم بندی جدید پلی پروپیلن اینجا کلیک کنید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت