انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

تولید گرید پلی پروپیلن PP-RCT مخصوص لوله های آب داغ و با طول عمر بالا در پتروشیمی مارون

با شروع سال جدید تولید صنعتی گرید پلی پروپیلن PP-RCT با نام تجاری MR240C در پتروشیمی مارون آغاز شد

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از روابط عمومی پتروشیمی مارون ، گرید MR240C نسل جدیدی از گریدهای پلی پروپیلن با نام PP-RCT برای کاربرد در تولید لوله و اتصالات  مورد استفاده در سیستم های لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و همچنین سیستم های گرمایشی ساختمان است که در مقایسه با گریدهای فعلی PP-R دارای مزایای قابل توجهی است. فرمولاسیون تولید MR240C بر پایه گرید MR230C ارتقا یافته می باشد. استفاده از پایه MR230C ارتقا یافته در تولید گرید MR240C منجر به بروز مزیت هایی برای این گرید در مقایسه با سایر گریدهای PP-RCT موجود در بازار می شود که شامل: امکان تولید لوله با کیفیت در حداکثر سرعت خطوط تولید لوله، کاهش استهلاک خطوط تولید، کاهش مصرف انرژی، کاهش ضایعات خط تولید و همچنین افزایش خواص مکانیکی کوتاه مدت و بلند مدت لوله و اتصالات تولید شده است.

یکی از مهمترین مزیت های گرید MR240C این است که علاوه بر پوشش دادن کاربردهای گرید MR230C تولیدی پتروشیمی مارون و سایر گریدهای پلی پروپیلن مشابه و معمول، می تواند در کاربردهای گرمایشی ساختمان نیز جایگزین لوله های PEX گردد که این کار منجر به صرفه جویی در هزینه و زمان نصب تاسیسات خواهد شد. گرید MR240C نسبت به گریدهای معمولی مقاومت به ضربه به مراتب بهتری دارد. همچنین تحمل بالاتر لوله های تولید شده از این گرید در برابر فشار هیدروستاتیک باعث می شود که بتوان ضخامت لوله و اتصالات را به میزان 15 تا 25 درصد کاهش داد که این عامل باعث کاهش هزینه تولید لوله و اتصالات و همچنین افزایش ظرفیت هیدرولیکی آن می شود.

در خصوص پیش نیاز تولید و مصرف این مواد توسط واحدهای تولیدی جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا کارخانجات تولید لوله و اتصالات با استفاده از همان تجهیزات مورد استفاده برای گریدهای معمول می توانند از گرید MR240C نیز در تولیداتشان استفاده کنند. البته از آنجا که با این گرید می توان ضخامت لوله و اتصالات را بدون افت خواص نسبت به گریدهای رندوم معمولی کاهش داد لذا تولید کنندگان در صورت تمایل به کاهش ضخامت لوله و اتصالات تولیدی می توانند با یک تغییر جزئی و کم هزینه روی کلگی اکسترودر یا قالب تزریق، کاهشی ملموس در مصرف مواد اولیه و در نتیجه هزینه تولید خود مشاهده نمایند که البته این در نهایت منجر به کاهش قیمت محصول در کنار حفظ کیفیت برای مصرف کننده نهایی خواهد شد.

تولید صنعتی این گرید بعد از گذراندن آزمون های متعدد جهت ارزیابی خواص کوتاه مدت و بلند مدت لوله های تولید شده و دریافت گواهینامه فنی بر اساس رده کاربری 5 استاندارد ملی ایران به شماره 6314 (که معادل استاندارد ISO 15874 است) در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ (همزمان با شروع سال جدید) در پتروشیمی مارون آغاز شد و در این راستا پتروشیمی مارون تلاش خواهد کرد عرضه مستمر این گرید را در دستور کار قرار دهد تا به دنبال آن کارخانجات تولید کننده لوله و اتصالات بتوانند برای تولید و بازاریابی لوله و اتصالات از نوع PP-RCT برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

 

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت