انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

خوداتکایی پتروشیمی امیرکبیر در انجام تعمیر قطعات ضروری

رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی امیرکبیر گفت: این شرکت با بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخل موفق به انجام تعمیرات اساسی بر روی کلاچ گیربکس MELT PUMP اکسترودر واحد LLD در کمتر از یک هفته، بدون هیچ گونه حادثه ای شد .

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از نیپنا ، سلیمانی رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی امیرکبیر با اعلام خبر انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی بر روی کلاچ گیربکس و MELT PUMP اکسترودر واحد LLD اظهار داشت: طی چند روز گذشته تولید واحد LLD مجتمع به دلیل عدم انتقال توان کلاچ گیربکس مربوط به موتور MELT PUMP ، در 17 خردادماه متوقف شد.

وی افزود: فعالیت تعمیراتی بر روی این دستگاه بلافاصله با تکیه بر توان و دانش بومی، توسط مهندسان ناظر به همراه استاد کاران و نفرات فنی به صورت شبانه روز و در ایام تعطیل، به منظور استمرار در فرآیند تولید، در کمتر از یک هفته با صرف ۱۸۷۰ نفرساعت به سرانجام رسید، این در حالی است که در گذشته این فرآیند به مدت 2 هفته به طول می انجامید.

رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه با بیان اینکه انجام این فعالیت تعمیراتی در کمترین زمان ممکن تاثیر قابل توجهی بر بهره وری شرکت به دنبال خواهد داشت، عنوان کرد: بعد از انجام این پروژه کلیه مشکلات پیش بینی شده بر روی کلاچ گیربکس MELT PUMP اکسترودر برطرف شده و این تجهیز با شرایط کاملا استاندارد و در محدوده مجاز سازنده به چرخه تولید برگشت، این تجهیز در حال حاضر به فعالیت خود ادامه داده و آمادگی کارکرد بدون هیچ گونه مشکلات جانبی و وقفه در روند تولید را دارد ، تمامی مشکلات شناسایی شده نیز به طور کامل رفع شد .

در ادامه گفت و گوحیاتی رئیس اداره تعمیرات به تشریح جزئیات روند انجام این فرآیند چند مرحله ای تعمیرات در واحد LLD پرداخت و خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های صورت گرفته، در اسرع وقت نسبت به بازکردن کلاچ که به دلیل عدم انتقال توان توسط این کلاچ متوقف شده بود، به همراه BEVEL PINION اقدام شد و به کارگاه مرکزی انتقال داده شد، پس از بازشدن کلاچ مشاهده شد، صفحات اصطکاکی و بیرینگ های آن دچار خوردگی شده بودند.

وی ادامه داد: در نهایت کلاچ جدید با سردکردن شفت تا منهای 30 درجه سانتی گراد روی آن جازده شد، البته پیش از این پکیج کلاچ به منظور تعویض به صورت یکپارچه به خارج از استان ارسال می شد که موجب تحمیل هزینه هنگفتی برای شرکت می شد.

محمدرضا حیاتی افزود: پس از آن بر اساس پیش بینی های انجام شده، تعمیر گیبربکس نیز انجام شد که به دلیل محصور بودن این قطعه در ساختمان اکسترودر، انتقال آن طی 6 ساعت کاری توسط گروه سرویس های تعمیراتی انجام شد و پس از انتقال گیربکس به کارگاه مرکزی، نسبت به دمونتاژ آن با بهره گیری از دانش و تخصص داخلی اقدام شد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت