انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

دکتر شهاب آراسته منش: در هر منطقه جغرافیایی به دستگاهوری های گوناگون در زمینه تصفیه آب نیاز است

دکتر شهاب آراسته منش در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مقدماتی منابع آب و شناسایی سختی ها و حذف ناخالصی ها ، با روابط عمومی انجمن لوله واتصالات پلی اتیلن گفتگویی را در این خصوص انجام داد که از نظر می گذرانید.

دکتر آراسته منش درباره برگزاری این دوره تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره،ارتقای سطح دانش فنی مدیران کنترل کیفیت بود، چرا که معمولا مدیران این بخش در سیستم خنک کاری مشکل دارند و با رسوب مواجه هستند و همچنین در فرآیند آمورف کردن نیز نازلها دچار گرفتگی می شوند .

وی در ادامه افزود : امروز با مبحث شناخت آب و چگونگی حذف رسوبها و همچنین بحث انتخاب دستگاه های مناسب ، کوشیدیم تا افراد به شناخت بیشتری در این رابطه دست پیدا کنندو بطور کلی هدف این است که سیستم خنک کاری در نتیجه مطلوب باشد ،چراکه خیلی از تست ها به سیستم خنک کاری مربوط می شوند که خب مباحث خوبی دراین رابطه مطرح شد.

دکتر آراسته منش در بخشی از این گفتگو به مبحث شناخت آب اشاره کرد وگفت: بنده تصور می کنم که واحدها نمی دانند از چه دستگاهی باید استفاده کنند  چرا که به هر حال غلیت ، سختی و نوع رسوب آب ایجاب می کند که شما یک  دستگاهوری متناسب باهمان آب را انتخاب کنید، چراکه رسوب ها و املاح آب ها در شرایط اقلیمی مختلف با یکدیگر تفاوت دارند.

وی در خصوص  استانداردهای موجود گفت:ما امروز امکان رعایت استانداردها را داریم و استاندارد 3501 نیز مربوط به همین بحث است ولی متاسفانه چونکه  اطلاعات و دانش کافی در این زمینه وجود ندارد ، خیلی از  واحدها یا هزینه نمی کنند یابه مشکل بر می خورند و باید گفت یکی از اهداف برگزاری این دوره ، همین بود که ما بتوانیم طرز نگرش واحدها را نسبت به این موضوع عوض  کنیم.

وی در پایان افزود: از انجمن لوله واتصالات پلی اتیلن بابت فراهم سازی برگزاری این کلاس تشکر می کنم وامیدوارم که در آینده ای نزدیک  بتوانیم دوره پیشرفته این کلاس ها را نیز برگزار کنیم.

لازم به ذکر است ،دوره آموزشی مقدماتی منابع آب و شناسایی سختی ها و حذف ناخالصی ها و آزمون های مربوطه امروز چهارشنبه 20 بهمن در محل انجمن  از ساعت 8 برگزار گردید و همراه با ضیافت ناهار به پایان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات انجمن پلی اتیلن ، در پایان این دوره گواهینامه مشترکی توسط پزوهشگاه استاندارد و  انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن  به شرکت کنند گان این دوره ، اعطا خواهد شد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت