انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رشد حجم معامله محصولات پتروشیمی در بورس کالا

رشد حجم معاملات در بازار محصولات پتروشیمی بورس کالا از مهمترین رویداد در مسیر بهبود بازار در جریان داد و ستد های هفته گذشته بود.

افزایش 3.78 درصدی حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا در هفته قبل شاید مهمترین خبر آماری از معاملات بود که در نهایت موجب شد تا حجم معاملات به 77 هزار تن افزایش یابد. این رقم معاملاتی در بالاترین میزان در 3 هفته اخیر بود و البته احتمال استمرار رشد حجم معاملات را در بر دارد.
از سوی دیگر افزایش 2.44 درصدی حجم معاملات ترکیبات شیمیایی در بورس کالا و ثبت رقم 33 هزار و 690 تن هم که بالاترین رقم در 5 هفته اخیر بوده را باید در نظر گرفت. از سوی دیگر در بازار شیمیایی‌های بورس کالا؛ ذات رشد حجم معاملات در شرایطی که عرضه و تقاضا هر دو کاهشی بوده است یک داده مهم و برجسته است که در بازار پلیمرها نیز شاهد رشد حجم معاملات و افزایش تقاضا در شرایطی که عرضه کاهش یافته بود هستیم
ین سیگنال‌ها را باید جدی گرفت زیرا نشان می‌دهد که بازار روزهای خوبی را در پیش گرفته و می‌توان حتی به استمرار رشد حجم معاملات نیز خوش‌بین بود. البته وضعیت بازار پلیمرها اهمیت بالاتری دارد و شاهد کاهش 2.67 درصدی حجم عرضه پلیمرها در بورس کالا در هفته گذشته بودیم که موجب شد این رقم به 96 هزار 652 تن برسد که البته این رقم عرضه هنوز در سطوح بالایی قرار دارد. همچنین افزایش 2.74 درصدی تقاضای پلیمرها در هفته گذشته و ثبت رقم 105 هزار و 785 تن که بالاترین میزان در 4 هفته اخیر است را باید مورد توجه قرار داد و نشانه‌ای از بهبود این بازار به شمار می رود.
در بازار شیمیایی‌ها شاهد کاهش 2 درصدی حجم عرضه در بورس کالا در هفته گذشته بودیم که موجب شد تا حجم عرضه‌ها به 50 هزار و 956 تن برسد که البته هنوز هم رقم جذابی به شمار می‌رود. کاهش 0.15 درصدی حجم تقاضای محصولات شیمیایی در هفته قبل و ثبت رقم 37 هزار و 852 تن را شاهد بودیم که اگرچه کاهشی نسبی دارد ولی هنوز رقم مطلوبی برای کلیت این بازار است.
بازار روزهای مطلوبی را پشت سر گذاشته و به احتمال قوی می‌توان به روزهای آینده برای هفته جاری نیز خوش‌بین بود.

منبع:نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.