انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رکورد جدید تولید و فروش در «جم»

مدیر مجتمع شرکت پتروشیمی جم گفت: خوشبختانه سال گذشته شرکت توانست با تولید بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصولات به رکورد جدیدی در تولید و فروش برسد.

نادر کاظمیان افزود: در سال جاری همچنان سعی خواهد شد رکورد سال قبل بهبود داده شود، هرچند که با توجه به تاثیرات کرونا در اقتصاد جهانی، این امر با چالش هایی همراه است.
وی در مورد سودآوری شرکت، بیان کرد: با توجه به تنوع خوراک های در دسترس، فارغ از رکورد تناژ تولید، اقتصادی ترین گزینه های خوارک برای تولید نیز انتخاب شده که قطعاً در سود آوری شرکت نقش بسزایی داشت.
کاظمیان درباره نرخ‌گذاری محصولات صادراتی و مبنای قیمت‌گذاری آن گفت: نرخ محصولات صادراتی شرکت از طریق برگزاری مزایده و بر اساس قیمت های جهانیPlatts و ICIS انجام می شود.
مدیر مجتمع شرکت پتروشیمی جم ادامه داد: با توجه به مزیت نسبی خوراک مایع، در حال حاضر 65 درصد خوراک مصرفی تولید شرکت مایع و 35 درصد گاز اتان است. افزایش خوراک مایع در کوره های واحد الفین، باعث افزایش تولید پروپیلن و در نهایت افزایش تولیدکارخانه پلی پروپیلن جم را به دنبال خواهد داشت که این نوید خوبی برای سهامداران شرکت خواهد بود.
کاظمیان اظهار کرد: باتوجه به نیاز داخلی کشور، کل اتیلن و پروپیلن تولیدی این مجتمع در داخل کشور استفاده می شود و قیمت آن توسط انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی بصورت ماهانه محاسبه و در اختیار مجتمع های تولید کننده و مصرف کننده قرار می گیرد.
وی گفت: مبنای قیمت گذاری فروش این محصولات توسط انجمن صنفی و بر اساس میانگین قیمت های جهانی در سه منطقه آسیای جنوب شرقی و غربی و اروپا است.
کاظمیان درباره صادرات شرکت افزود: ‌صادرات محصولات تولیدی شرکت به کشورهای مختلف.. همچنان ادامه داشته و توسعه بازارهای صادراتی شرکت به‌رغم وجود تحریم‌ها و دشواری‌های ناشی از آن همچنان در حال انجام است.
وی تصریح کرد: غیر از فروش برخی از محصولات مانند اتیلن که صرفاً به صورت فروش بین مجتمعی انجام می‌شود، در بخش محصولات پلیمری و بوتادین، 65 درصد محصولات تولیدی صادر و باقی آن در بازار بورس به فروش رفته است.
کاظمیان گفت: تعمیرات اضطراری واحدالفین از تاریخ 17 اردیبهشت ماه سال جاری به مدت 11 روز در حال انجام است. امید می رود بعد از اتمام تعمیرات اضطراری، روند تولید این واحد شتاب بیشتری می گیرد.
وی افزود: تعمیرات اضطراری مذکور در برنامه تولید سالانه این مجتمع از گذشته پیش‌بینی شده بود و نه تنها اثر منفی در مقدار تولید سالانه نخواهد داشت بلکه بواسطه رفع محدودیت‌ها، منجر به افزایش تولید خواهد شد.
کاظمیان بیان کرد: احداث فلر جدید برای برطرف کردن مشکل بدسوزی، راه اندازی دو دستگاه بویلر جهت تولید 200 تن در ساعت بخار و همچنین راه اندازی واحدهای Rubber, ABS از اهداف و پروژه های مهم این شرکت برای سال جاری است که در سود آوری شرکت نقش به‌سزایی خواهند داشت.

منبع : نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت