انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

صادرات پتروشیمی بندر امام از 400 میلیون دلار گذشت

مجتمع پتروشیمی بندر امام موفق شد ازابتدای سال تا پایان مهرماه بیش از یک میلیون تن محصول به ارزش414 میلیون دلار را روانه بازارهای بین المللی کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از نیپنا، مجتمع پتروشیمی بندر امام با وجود برخی چالش ها تولید انواع محصولات خود را برای تامین نیاز داخل و نیز صادرات بر اساس برنامه ریزی های انجام شده انجام می دهد.

 

این گزارش می افزاید: این مجتمع پتروشیمی درمهرماه امسال بیش از 126 هزارتن محصول به ارزش 47 میلیون و یکصد و هفتاد هزار دلاررا به خارج از کشور صادر کرد.

 

 

گفتنی است که مدیر عامل مجتمع پتروشیمی بندر امام چندی پیش ازافزایش 20 درصدی تولید محصولات قابل فروش این مجتمع پتروشیمی در نیمه نخست سال جاری خبر داده بود.

 

رضا امیری گفته بود: درشش ماه نخست سال امسال حدود 2.5 میلیون تن محصول قابل فروش تولید کردیم که نسبت به سال گذشته در حدود 20 درصد رشد داشته که در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شدند. این در حالی است که به دلیل کاهش قیمت انرژی در بازارهای جهانی این افزایش تولید از لحاظ ارزشی نسبت به سال های گذشته رشد چندانی نداشته است.

 

بیشترین محصول تولید شده در پتروشیمی بندر امام شامل گاز مایع، پروپان، بوتان است که به بازارهای بین المللی صادر می شود و بخش از آن در بازارهای داخلی عرضه می شود.

 

همچنین، پلی اتیلن سنگین و سبک، PVC ،SBR در بازارهای داخلی عرضه و محصول MTBE که به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تحویل می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.