انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

صرفه جویی سالانه 7.9 میلیارد متر مکعب آب در بخش کشاورزی

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری از اجرای یک میلیون و ۷۹۵ هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری در کشور و صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش ippfa.ir به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع مجری طرح سامانه های نوین آبیاری با بیان این که از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۱۰۶۴ پروژهسامانه های نوین آبیاری در سطح ۱۳ هزار و ۷۷۷ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است،اظهار کرد:علاوه بر سطح اجرا شده امسال،۱۳۵ هزار و ۴۵۷ هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز در حال اجرا است.

وی افزود:از ابتدای اجرای طرح تا پایان اردیبهشت ماه، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۲۷۱ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

مشاور وزیر جهاد در پایان تصریح کرد:اجرای سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی از ابتدا تا پایان اردیبهشت ماه امسال،پتانسیل صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی، ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و ۲۵ درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را دارد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت