انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

صرفه جویی 11 میلیارد مترمکعبی آب در برنامه ششم

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توسعه نظام آبیاری 11 میلیارد متر مکعب صرفه جویی می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه ششم توسعه سالانه 600 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به تجهیزات نوین آبیاری مجهز می شود که به صرفه جویی 11 میلیارد متر مکعبی در مصرف آب منجر خواهد شد.

علیمراد اکبری در حاشیه نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و ادوات کشاورزی و سیستم‌های نوین آبیاری و صنایع وابسته در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در برنامه ششم توسعه، روش های نوین آبیاری و عملیات زیربنایی آب و خاک از اولویت های بخش کشاورزی است ضمن اینکه در حوزه انتقال فناوری، با برخی کشورهای اروپایی و چین مذاکراتی انجام دادیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون 90 درصد ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای سیستم های نوین آبیاری و تحت فشار را در کشور تولید می کنیم و فقط بخش اندکی از لوازم هوشمند و قطره چکان های خاص را که با فناوری‌های نوین روز تولید شده‌اند وارد می کنیم.

 

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال 95 دولت برای اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار 200 هزار هکتار برنامه ریزی کرد که تا پایان سال مالی 95 این هدفگذاری محقق خواهد شد.

 

اکبری افزود: تاکنون یک میلیون و 550 هزار هکتار از اراضی کشور به تجهیزات نوین آبیاری مجهز شده است که با تامین مالی 2400 میلیلرد تومانی دولت، تعهد دولت در تجهیز 200 هزار هکتار ز اراضی به این سیستم در سال 95 نیز اجرایی خواهد شد.

 

وی انسداد چاه های غیرمجاز، تغییر الگوی کشت، انتقال گیاهان پرمصرف به محیط های گلخانه ای، کشت نشاء و کشاورزی حفاظتی را از دیگر روش ها علاوه بر استفاده از روش های نوین آبیاری در صرفه جویی مصرف آب دانست.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت