انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ضرورت دستیابی به بازارهای جدید صادراتی در صنعت پتروشیمی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: باید بتوانیم هرچه بیشتر در حوزه پتروشیمی بازارسازی کنیم، زیرا محصولات پتروشیمی ایران در بازارهای مختلف منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برند محسوب می‌شود.

غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که پتروشیمی، صنعتی توسعه‌ای محسوب می‌شود، اظهارکرد: صنعت پتروشیمی ایران  با توجه به کارکردهای  خود و  تامین نیازهای صنایع مختلف می‌‍‌‌تواند با یک برنامه‌ریزی جامع و دقیق  زمینه را برای پیشرفت دیگر صنایع، خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی کشور مهیا کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بدون شک محصولات پتروشیمی دارای ارزش افزوده فراوانی است، گفت: در شرایط کنونی تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنعت پتروشیمی به ویژه صنایع پایین دستی از اهمیت بالایی برخورداراست.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید بتوانیم هرچه بیشتر در حوزه پتروشیمی بازارسازی کنیم، معتقدم محصولات پتروشیمی ایران در بازارهای مختلف چه منطقه‌ای و چه فرامنطقه‌ای برند محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی هم حجم تولید بالایی داشته و هم از تنوع بالایی برخوردار است که این خود مقوله‌ای مهم و مناسب برای عرصه در بازارهای بین‌المللی و جهانی است.

شرفی با بیان این که محصولات پتروشیمی ایران قابل رقابت با دیگر محصولات جهانی در این حوزه است، گفت: صنعت پتروشیمی، صنعتی پیشرو و پویا محسوب می‌شود و نقش و جایگاه مهمی در اقتصاد ایران دارد پس نیازمند حمایت دولت و مجلس در مسیر پیشرفت و توسعه خود است تا بتواند برنامه های توسعه ای خود را محقق کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صنایع پتروشیمی می‌تواند خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی را درگیر کند. زیرساخت‌ها و خوراک لازم برای گسترش پتروشیمی در کشور موجود است، از این رو می‌‍‌‌توان با یک برنامه‌ریزی در بخش توسعه‌ای پیش رفت و صنایع و خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی را درگیر کرد.

منبع :نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.