انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

طرح مجتمع الفینی بریتیش کلمبیا کانادا اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت الفین West Coast اعلام کرد که اجرای طرح ساخت مجتمع الفینی West Coast در استان بریتیش کلمبیا کانادا ادامه می‌یابد.

بنابر گزارش آی‌سی‌آی‌اس، کن جیمز اعلام کرد که طرح ساخت مجتمع الفینی وست‌کاست Olefins West Coast (WCO) به‌ دنبال دریافت مجوزهای نظارتی و اجرای طرح‌های پتروشیمی خود در استان بریتیش کلمبیاست.
وی افزود: منطق این طرح پتروشیمی حفظ شده و دارای حمایت گسترده ساکنان در محل برنامه ریزی شده واقع در «پرنس جورج» در پارک صنعتی BCR است؛ در حالی که گزارش‌هایی مبنی بر مخالفت بومیان و گروه های زیست محیطی مطرح شده است.
با توجه به پرونده‌های مجتمع الفینی West Coast به دفتر ارزیابی محیط زیست بریتیش کلمبیا (EAO)، پروژه پیشنهادی دارای ظرفیت تولید سالانه یک میلیون اتیلن با درجه پلیمر و طول عمر آن 25 سال است.
این طرح همچنین شامل تولید پلی‌اتیلن پایین‌دستی (PE) و به‌طور بالقوه یک کارخانه مونواتیلن گلیکول (MEG) است که هر دو توسط طرف‌های سوم ناشناس ساخته می‌شوند.
این شرکت اعلام کرده است که تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) سال آینده با هدف آغاز کارخانه برای سال 2024 میلادی پیش‌بینی شده است.

شرکت الفین West Coast هم‌اکنون تولید ندارد، این شرکت در سال 2018 میلادی برای توسعه یک پروژه پتروشیمی در بریتیش کلمبیا تاسیس شد.
اجرای طرح مجتمع الفینی West Coast در استان بریتیش کلمبیا کانادا با مخالفت دو گروه از بومیان که ساکنان اولیه این منطقه شناخته می‌شوند، روبه‌رو شده است.
بومیان در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که مخالف اجرای طرح مجتمع الفینی West Coast در پارک صنعتی BCR در منطقه «پرنس جورج» هستند و در این باره حاضر به هیچ‌گونه مذاکره‌ای نیستند.
این بیانیه اندکی پس از آن اعلام شد که شرکت الفین West Coast اعلام کرد که در نظر دارد این پروژه را در پارک صنعتی BCR مطابق همان برنامه‌ریزی‌های اولیه اجرا کند و برنامه‌ای برای تغییر مکان به آن 140 کیلومتری شمال پرنس جورج ندارند.

منبع: نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.