انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

عربستان به دنبال ساخت واحدهای جدید پتروشیمی در ایالات متحده

شرکت موتیوا انترپرایزیس زیرمجموعه شرکت ملی نفت عربستان (سعودی آرامکو )در نظر دارد تعدادی واحد جدید پتروشیمی را با هدف توسعه فروش و صادرات خود در تگزاس بسازد.

به گزارش پلاتس ، بر اساس پرونده های ثبت شده در اداره کنترل تگزاس (Texas Comptroller’s Office)، شرکت موتیوا انترپرایزیس (Motiva Enterprises)، زیرمجموعه شرکت ملی نفت عربستان، سعودی آرامکو (Saudi Aramco)، در نظر دارد تعدادی واحد جدید تولید پلی اتیلن و یک مجموعه چند واحدی تولید محصولات آروماتیکی (multi-unit aromatics complex) برای تولید پارازایلین (paraxylene)، بنزن (benzene) و دیگر محصولات را با هدف توسعه فروش و صادرات خود در تگزاس بسازد.
موتیوا اواخر سال گذشته میلادی مدارکی حاوی جزئیاتی مبنی بر برنامه این شرکت برای ساخت یک واحد کراکر اتان چهار میلیارد و 700 میلیون دلاری و یک مجموعه تولید محصولات آروماتیکی یک میلیارد و 900 میلیون دلاری در سایت پالایشگاه پورت آرتور تگزاس تنظیم کرد. سری دوم مدارکی که در ماه اوت امسال آماده شد و هفته گذشته به اعلام عمومی رسید، جزئیات بیشتری درباره واحدهای یادشده ارائه می کند.
البته شرکت موتیوا هنوز تصمیم نهایی را برای سرمایه گذاری در پروژه کلی یادشده نگرفته است.
بر اساس این مدارک، موتیوا در حال بررسی امکان ساخت چند واحد مشتقات اتیلن در مقیاس جهانی (world-scale) برای تولید پلی اتیلن است. پلی اتیلن رزینی برای تولید پرمصرف ترین انواع پلاستیک در جهان به شمار می رود. محصولاتی شامل لوله، کیسه های پلاستیکی، بطری شیر، محفظه های مواد غذایی و نوشیدنی و انواع سطل از این دسته اند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.