انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

مجوز طرح های پتروشیمی نیمه فعال و تعطیل بازنگری می شود

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: مجوز طرح های نیمه فعال یا تعطیل بازنگری و تعیین تکلیف قانونی می شود.

به گزارش انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از نیپنا ،مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع مدیران این شرکت، با بیان اینکه در سال های گذسته در حدود 155 موافقت اصولی احداث طرح های پتروشیمی صادر شده است، گفت: کمیته بازنگری مجوزهای طرح های پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ضمن نظارت کامل بر روند فعالیت طرح های توسعه ای در صنعت، در تایید مجوز طرح هایی تعطیل و نیمه تعطیل بازنگری خواهد کرد.

وی با تاکید برتسریع در تعیین تکلیف طرح های غیر فعال از سوی سهامداران این طرح ها، گفت: سرمایه گذاران، سهامداران و شرکت هایی که مجوز احداث را دریافت کرده اند،  باید نسبت به فعال کردن این طرح ها اقدام کنند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، بر عزم دولت در تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن صنعت پتروشیمی تاکید کرد و افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان تسهیل گر و حمایت کننده به دنبال آن است که برنامه های توسعه ای پیش بینی شده، در موعد مقرر به بهره برداری برسند، در این مسیر دولت از طرح های فعال پتروشیمی به طور کامل حمایت و پشتیبانی  می کند.

شاهمیرزایی در خصوص تعیین تکلیف طرح های نیمه فعال یا تعطیل پتروشیمی تصریح کرد: بر اساس قانون، با طرح های پتروشیمی غیر فعال برخورد می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در خصوص نحوه اخذ مجوز سرمایه گذاران برای احداث طرح های پتروشیمی، افزود: وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با در نظر گرفتن مواردی چون نحوه تامین خوراک، تخصیص یوتیلیتی، شرایط محیط زیست و انتقال محصول ها تنها مراجع قانونی اخذ مجوز احداث طرح های پتروشیمی هستند.

دعوت فعالان صنعت پلاستیک و پلیمری به نمایشگاه شانزدهم ایران پلاست
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه این جلسه، با اشاره به برگزارش شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست از 30 شهریورتا 2مهر ماه امسال،گفت: از تمامی شرکت ها، فعالان و علاقه مندان برای حضور و برگزاری  این رویداد تخصصی و اختصاصی دعوت می کنم.

وی خاطر نشان کرد: تنها راه توسعه صنعت پتروشیمی همگرایی و هم افزایی توانمندی های تخصصی بخش دولتی و بخش خصوصی است و نمایشگاه ایران پلاست با اعتبار جهانی خود در صنایع پلیمری و صنایع پایین دست پتروشیمی، محل مناسب جهت تحقق اهداف برنامه­ های راهبردی بلند مدت برای تسلط بر بازار محصولات پتروشیمی است.
به گزارش نیپنا، در این جلسه مدیران کنترل تولید و طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گزارش هایی از روند تولید و ساخت طرح ها را ارائه کردند و مدیران و روسای سرمایه گذاری، منابع انسانی، صنایع پایین دستی پتروشیمی، امور مجامع و سهام، روابط عمومی نیز گزارش هایی از روند فعالیت های جاری خود را بیان کرده و سایر شرکت کنندگان نیز نقطه نظرها و دیدگاه های های مختلفی را در مورد گزارش های ارائه شده مطرح کردند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت