انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

نیمی از برنامه تجهیز اراضی کشاورزی قزوین به روش های نوین آبیاری عملیاتی شده است

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: نیمی از برنامه تجهیز بیست هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان برای سال زراعی جاری که جزو مصوبه های سفر رئیس جمهوری بوده اند، عملیاتی شده است.

محمد حسین عطایی روز دوشنبه افزود:در راستای اجرای مصوبه سفر رئیس جمهوری به قزوین برای اجرای 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه نوین ابیاری تاکنون برای 21 هزار و 436 هکتار از اراضی پرونده تشکیل شده است.
وی ادامه داد: در این رابطه تاکنون 9 هزار و 514 هکتار از اراضی کشاوری استان به روش های نوین آبیاری مجهز شده و یا تجهیز شده اند که این میزان نزدیک به نیمی از تعهد این سازمان در راستای اجرای 20 هزار هکتار سامانه نوین آبیاری می باشد و به طور عمده نیز پس از سفر مهر ماه سفر ریاست محترم جمهوری به استان محقق شده است.
عطایی تصریح کرد:در راستای اجرای این مصوبه تاکنون،6 هزار و 527 هکتار برای تجهیز به روش های نوین ابیاری مطالعه و 12 هزار و 339 هکتار نیز در دست مطالعه قرار دارد.
وی با بیان اینکه در ابتدای عملیاتی کردن طرح 20هزار هکتاری سامانه نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان،منحنی اجرای طرح سیر آرامی را طی می کرد اما در حال حاضر سرعت و شتاب بیشتری به خود گرفته است،افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را درگیر اجرای طرح اعم از اجرا شده و یا در دست اجرا کنیم.
به گفته این مقام مسئول، سیاست جهاد کشاورزری استان در راستای اجرای طرح های سامانه نوین آبیاری بیشتر به سمت پهنه های بزرگ تر و تجمیعی است اما طرح های خرد و کوچک نیز می توانند از این مصوبه بهره مند شوند.
عطایی یادآور شد: برای اجرای طرح بزرگ تجهیز 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به روش های نوین آبیاری،انرژی و زمان زیادی صرف شده و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی قزوین در این رابطه به صورت 2شیفت و شبانه روزی مشغول پیشبرد طرح هستند.
استان قزوین دارای 489 هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت است که از ابتدا تاکنون 35 هزار هکتار از آنها به روش های نوین آبیاری مجهز شده اند.
با تجهیز 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به روش های نوین آبیاری از سوی دولت تدبیر و امید به میزان چند برابر یک دهه اخیر ظرف یک سال شاهد پیاده سازی سیستم های آبیاری تحت فشار در اراضی استان خواهیم بود که ثمره آن صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب و افزایش تولید محصولات است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت