انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

همایش بین المللی آبیاری زهکشی باحضور نمایندگان 21 کشور در اهواز برگزار می شود

محققان 21 کشور جهان در سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز حضور می یابند.

دبیر اجرایی سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی دراین رابطه اظهار کرد: 160 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسیده که از این میان 63 مقاله پذیرفته شده است
نرگس ظهرابی با بیان اینکه از 63 مقاله دریافتی، 36 مقاله از شرکت کنندگان خارجی و 27 مقاله از محققان داخلی است ، افزود: از این تعداد 36 مقاله به صورت شفاهی ( ٢٢مقاله خارجی و ١۴ مقاله داخلی) و 27 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهند شد.
وی اظهار کرد: محققانی از21 کشور جهان شامل ازبکستان، آفریقای جنوبی، آلمان، آمریکا، اندونزی، اوکراین، بنگلادش، پاکستان، تایلند، ترکیه، چینی، روسیه، زیمباوه، سودان، فنلاند، کره جنوبی، کنیا، لیتوانی، مصر، نروژ و هند در این همایش شرکت می کنند.
به گفته وی، حضور 50 نفر مهمان خارجی تاکنون قطعی شده که 22 نفر از آنها در این همایش مقاله ارائه می دهند، همچنین 14 نفر از ارائه کنندگان مقاله ایرانی هستند.
دبیر کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی این همایش را شامل 6 محور اصلی دانست و گفت: اقدامات لازم برای کاهش حجم زهکشی زهآبها، اقدام برای بهبود کیفیت زهاب ها، معیارهای طراحی دوستدار محیط زیست و بکارگیری روش های جایگزین زهکشی در ابتدا به عنوان محورهای اصلی معرفی شده بودند که در گام های بعدی بر اساس مقاله های دریافتی 2 محور شامل مدیریت آبیاری و زهکشی و موضوعات خاص در زهکشی نیز به محورها اضافه شد.
وی همچنین با اشاره به حضور سردبیر مجله معتبر آبیاری و زهکشی در این همایش گفت: مجله بین المللی آبیاری و زهکشی قرار است 10 مقاله منتخب این همایش را در ویژه نامه این مجله چاپ کند.
ظهرابی برگزاری سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز را یک فرصت برای خوزستان دانست و افزود: مجوز برگزاری این همایش بعد از 40 سال از آغاز کار به ایران داده شده که وزارت نیرو مسئولیت برگزاری را به سازمان آب و برق خوزستان سپرده است.
وی اضافه کرد: در حاشیه این همایش 2 میزگرد با عناوین روش های جایگزین زهشکی و استفاده مجدد از پساب نیز برگزار می شود که امیدواریم مورد استفاده کارشناسان و مسئولان قرار گیرد.
کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی (ICID) در طول دوران فعالیت خود، برگزاری همایش های فنی و تخصصی با موضوعات مختلف مرتبط با آبیاری و زهکشی را همواره مورد توجه قرار داده است. از جمله این رویدادهای تخصصی، برگزاری همایش بین‌المللی زهکشی (IDW) است که از سال 1978 تاکنون هر چند سال یکبار در یکی از کشورهای عضو برگزار شده است. آخرین همایش بین‌المللی زهکشی که دوازدهمین آن بود؛ در تیر ماه 1393 (ژوئن 2014) در شهر سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن،سیزدهمین همایش از 14 تا 17 اسفند ماه 1395 (4 تا 7 مارس 2017) در ایران و در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت