انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی روانسر زیرپوشش سیستم آبیاری تحت فشار است

مدیر جهاد کشاورزی روانسر گفت: هم‌اکنون میزان زمین های کشاورزی مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار در این شهرستان به چهار هزار هکتار رسیده است.

طرحهای سیستم آبیاری تحت فشار در شهرستان روانسر از سال 84 آغاز شده است
وی با بیان اینکه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در روانسر موفقیت آمیز است، تصریح کرد: با تلاش کارکنان این مدیریت و همکاری بخش آب و خاک سازمان، سطح اراضی زیرپوشش سیستم های آبیاری تحت فشار این شهرستان را از هشت هکتار در سال 86 به چهار هزار هکتار در اواخر سال 95 رسانده ایم.
مدیر جهاد کشاورزی روانسر اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون در 340 هکتار از اراضی شهرستان روانسر سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده است که برای اجرای این طرح‌ها بیش از 23 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
کریمی جلوگیری از رشد بی‌رویه علف‌های هرز، کاهش آفات و امراض، امکانپذیر شدن آبیاری در اراضی شیبدار، جلوگیری از فرسایش بی‌رویه خاک، کنترل‌پذیر شدن میزان برداشت آب از منابع آبی و سهولت در اعمال مدیریت آبیاری در مزرعه را از مزایای آبیاری به روش تحت فشار برشمرد و افزود: با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار علاوه بر افزایش متوسط بهره‌ وری هر مترمکعب آب مصرفی، هزینه‌های تولید نیز کاهش می‌یابد.
مدیر جهاد کشاورزی روانسر با اعلام اینکه این شهرستان دارای 64 هزار هکتار اراضی کشاورزی است، افزود: از این مقدار 16 هزار هکتار آبی و مابقی دیم می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت