انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

کاهش تقاضا برای پلی اتیلن های سنگین اکستروژن

حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت ۲۶ هزار و ۶۰۳ تن رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن از«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه محصولات پلیمر ۸۰ هزار و ۴۰ تن و تقاضای آن هم ۸۲ هزار و ۶۹۷ تن بود.

به این ترتیب بیش از ۳۳ درصد از محصولات عرضه شده توسط معامله گران در هفته گذشته خریداری شد. از ۸۰ گرید عرضه شده در هفته گذشته ۲۱ گرید آن با رقابت خریداری شدند.

در همین حال بیشترین کاهش عرضه در هفته قبل متعلق به پلی پروپیلن های نساجی با ۳ هزار و ۴۸۱ تن است، در رتبه دوم هم پلی اتیلن سنگین بادی با ۲ هزار و ۶۹۲ تن قرار داشت. پلی اتیلن سبک فیلم و پلی پروپیلن های شیمیایی هم به ترتیب یک هزار و ۶۷۰ و ۵۴۵ تن کاهش عرضه داشتند.

در همین حال بیشترین افزایش عرضه نیز متعلق به پلی اتیلن سنگین تزریقی با یک هزار و ۳۰۴ تن و پلی اتیلن سبک خطی با ۲۹۰ تن بود.

از سوی دیگر تقاضا نسبت به دو هفته گذشته با ۵۵ هزارتن کاهش روبه رو شده است. به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی افزایش عرضه های پی وی سی و پلی اتیلن های ترفتالات از دلایل عقب نشینی معامله گران است.

همچنین هفته گذشته تقاضا برای پلی اتیلن های سنگین اکستروژن کاهش یافت و در نتیجه رقابت برای این محصولات افت کرد.

البته PVC-E۶۸۳۴ پتروشیمی اروند همچنان در صدر کالاهای جذاب تالار پتروشیمی قرار داشت، رتبه دوم هم متعلق به «ایکس تری»  شازند بود. پلی پروپیلن ها هم با وجود افت التهاب و رقابت، همچنان مورد توجه بازار بودند.

البته SBR ها ، پلی اتیلن سبک فیلم ۲۴۲۰ پتروشیمی امیرکبیر، گرید بطری ۸۴۵ تندگویان، پلی اتیلن سبک خطی KJ پتروشیمی جم و ترزیقی HI۵۰۰ پتروشیمی بندرامام از بی رونق ترین محصولات تالار پتروشیمی در هفته گذشته بودند.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت