انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

300 طرح آبیاری نوین در خراسان شمالی در دست اجراست

مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اکنون 300 طرح آبیاری نوین در این استان 28 هزار کیلومتر مربعی در دست اجرا است.

بهروز عربی با بیان اینکه این طرح ها از محل اعتبارات سال 95 است، اظهار کرد: اجرای طرح های آبیاری نوین در تمام شهرستان های استان از سال گذشته شروع شده است و تا پایان مهر ماه امسال به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه هم اکنون طرح های در دست اجرای آبیاری نوین در خراسان شمالی حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: مجموع کل اعتبار در نظر گرفته شده که برای طرح های مزبور باید هزینه شود 380 میلیارد ریال است.
عربی با بیان اینکه با پایان طرح های مزبور، 6 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان به سامانه های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز می شود افزود: از نظر تعداد طرح های اجرا شده شیروان با 32 پروژه و از نظر گستره طرح ها، گرمه (دشت گرمه) با 942 هکتار بیشترین اجرای طرح های آبیاری نوین در خراسان شمالی را دارند.
مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: این استان مستعد اجرای 50 هزار هکتار از سامانه های نوین آبیاری تحت فشار است که تاکنون 22 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به شیوه نوین آبیاری می شود که این رقم معادل 56 درصد از زمین های مستعد برای اجرای سامانه های مزبور است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت