انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

300 هزار هکتار از مزارع کشور امسال زیرپوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرد

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی گفت: برای افزایش میزان تولید و استفاده بهینه از آب، امسال 300 هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی کشور زیرپوشش آبیاری نوین قرار می گیرد.

اسکندر زند در تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی ویژه بهره برداران پیشرو کشور در مزرعه مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) مشکین دشت استان افزود: این طرح با حمایت صندوق ملی اجرا می شود و در برنامه ششم این روند ادامه پیدا خواهد کرد. 
وی در خصوص وضعیت و مدیریت آب در مزرعه اظهار داشت: در مساله آب 2 برنامه مهم در کشور وجود دارد که یکی برنامه بیلان آب در وزارت نیرو و دیگری هم افزایی برای افزایش کارایی آب دربخش کشاورزی است. 
زند گفت: طرح افزایش بهره وری از آب در وزارت جهادکشاورزی که ازگذشته وجود داشته اکنون به صورت منسجم تر در قالب 12 طرح در حوزه های مختلف آماده شده و بخشی هایی از آن در حال اجرا است. 
وی ادامه داد: افزایش بهره وری و استفاده از فناوری منجر به کاهش مصرف آب، توسعه کشت گیاهان کم آب بر ،انتقال کشت های بهاره به پاییزه و توسعه گلخانه ها از برنامه های این سازمان است. 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: روش های جدیدی با کمک بخش کشاورزی برای کاهش مصرف آب و تولید محصولات کشاورزی مرغوب در دست اقدام است . 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.