انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ثبت رکورد تاریخی تولید «الفین» پتروشیمی جم

شرکت پتروشیمی جم برای نخستین بار در تاریخ تأسیس، رکورد تولید بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار تن محصول در مجتمع الفین این شرکت را در سال ۹۹ ثبت کرد.

 هم‌زمان با اجرای طرح‌های مختلف رفع موانع و گلوگاه‌های تولید، برای نخستین بار در تاریخ تأسیس پتروشیمی «جم»، رکورد تولید محصولات واحد «الفین» این شرکت در سال جهش تولید شکسته شد.

بر این اساس، تولید تجمعی واحد الفین پتروشیمی جم در سال ۹۹ برای نخستین بار با ثبت رکوردی تازه به رقم کم‌سابقه بیش از یک میلیون و ۲۲۱ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۶۲ هزار تن افزایش یافته است.

تولید بالغ بر یک میلیون و ۲۲۱ هزار تن محصول در واحد الفین پتروشیمی جم افزون بر اینکه در تاریخ تأسیس این شرکت پتروشیمی بی‌سابقه بوده، به جهش تولید در دیگر زنجیره‌های ارزش پتروشیمی جم منجر شده، به‌طوری‌ که آمارهای رسمی از ثبت بالاترین میزان تولید محصولاتی همچون پلی‌اتیلن سبک خطی، پلی‌اتیلن سنگین، پروپیلن و… پتروشیمی جم در سال جهش تولید حکایت دارد.

همسو با ثبت رکورد تازه تولید واحد الفین، پتروشیمی جم پارسال در حوزه سودآوری و فروش وضع قابل قبولی را تجربه کرده است، به‌طوری‌ که مقدار فروش با ثبت جهش ۹۵ درصدی از مرز ۲۶ هزار و ۲۸۰ میلیون تومان گذشته است.

افزون بر این، باید به این نکته هم اشاره کرد که رکورد جدید تولید مجتمع الفین در حالی رقم خورده که پارسال با اجرای یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های رفع موانع تولید در مجتمع «الفین» پتروشیمی جم در کنار افزایش ۶۰۰ هزار دلاری سودآوری به ازای هر کوره این واحد، تولید دو محصول کلیدی اتیلن و پروپیلن افزایش یافته است.

کاهش و مدیریت مصرف سوخت و انرژی، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، افزایش راندمان و بهره‌وری حرارتی، از دیگر دستاوردهای اجرای این پروژه بزرگ رفع موانع تولید در کنار ثبت آمار بالای تولید به‌شمار می‌رود.

 

منبع:شانا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.