انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

نشست جمع بندی پروژه تحلیل المان محدود اتصالات فلنج دار پلی اتیلنی برگزار شد

نشست جمع بندی پروژه تحلیل المان محدود اتصالات فلنج دار پلی اتیلنی امروز باحضور دکتر امیرنورانی در محل انجمن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، نشست جمع بندی پروژه تحلیل المان محدود اتصالات فلنج دار پلی اتیلنی امروز شنبه 9 مرداد 1400 با حضور دکتر امیر نورانی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و مهندس علیرضا صحاف امین ، رییس کمیته استاندارد انجمن ، از ساعت 9:30 الی 11:30 در برگزار شد

این اتصالات از پیچیده ترین اتصالات مورد استفاده در صنعت آبرسانی تحت فشار می باشد که از سه جز آداپتور پلی اتیلنی ، فلنچ فلزی و پیچ و مهره فلزی مورد نیاز تشکیل گردیده است و سالها در مورد مشخصات مورد نیاز فنی برای این اتصالات و کارکرد بلند مدت آن در بین کارشناسان بحث و گفتگوی فنی جریان دارد.

ضخامت فلنج به واسطه ی شرایط و امکانات در به کارگیری اتصال در هر کشور و کاربرد ممکن است متفاوت باشد.

پارامترهای مختلفی بر روی عدد ضخامت فلنج تاثیر گذار است. از جمله پارامترهای تاثیر گذار بر ضخامت فلنج می توان به جنس فلنج،قطر لوله، پیش بار و تعداد پیچها و… اشاره کرد.

بر این اساس، بنابر نیاز موجود برای تعریف ضخامت فلنج مناسب برای استفاده درپروژه های صنعتی و نبود مرجعی متناسب با شرایط استفاده ی داخل کشور، پروژه ی پیش رو توسط انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن با حمایت مالی سه شرکت تولیدی تکاب اتصال دماوند ، پلی رود اتصال و آبان بسپار پارسیان و راهبری کمیته استاندارد انجمن ، با همکاری دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف تعریف گردید و با برگزاری 19 جلسه فنی برای اولین بار در کشور این اتصال را از لحاظ کارکرد و مشخصات فنی مورد بررسی قرار گرفت .

همکاران این پروژه کلید عبارت بودند از :

مهندس علیرضا صحاف امین – مدیر کمیته استاندارد

مهندس حامد جباری – مدیر کمیته آموزش

دکتر غلامرضا پیرچراغی – مشاور علمی انجمن

مهندس نوراالله میرزائیان – عضو کمیته فنی انجمن

مهندس حضرتی – شرکت پل ی رود اتصال

مهندس جمشیدی – شرکت تکاب اتصال

مهندس مدیرروستا – شرکت آبان بسپار

همکاران دانشگاه شریف:

دکتر امیر نورانی

مهندس محمد ضرغامی

مهندس مجتبی کریمی

شایان ذکر است در حاشیه نشست امروز توسط رییس کمیته استاندارد انجمن از تلاش ها و همکاری اساتید دانشگاهی در راستای پیش برد اهداف این پروژه کلیدی ، تجلیل وقدردانی بعمل آمد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت