انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 6 تیرماه + دانلود قیمت ها

دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا یکشنبه 6 تیرماه 1395 در بورس کالای ایران را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، قیمت های پایه جدید در حالی روز یکشنبه ٢٣ خرداد١٣٩۵ توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی اعلام شد که در اکثر کالاها کاهش نرخ مشاهده می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، در بین کالاهایی که با کاهش نرخ مواجه شده اند، بیشترین کاهش مربوط به محصول پلی پروپیلن بوده است که گرید نساجی این محصول با کاهش نرخی معادل ۴.۴ درصد که برابر با  ١۴٣٧ ریال است و گرید شیمیایی با کاهش ٣.۶ درصدی که معادل ١۴٠٩ ریال است تعیین نرخ شده اند.

همه گریدهای کالای pvc به همراه دو گرید دورانی و تزریقی کالای پلی اتیلن سنگین نیز پس از کالای پلی پروپیلن با کاهش نرخی معادل ٣.١ درصد با بیشترین کاهش نرخ مواجه شده اند.

اما کمترین کاهش نرخ نیز مربوط به کالای پلی استایرن مقاوم ٧٢۴٠ بوده است و با افتی معادل ٨٣ ریال که برابر با ٠.٢ درصد است مواجه شده است.

کالاهایی که با افزایش نرخ مواجه شده اند بیشترین افزایش نرخ مربوط به کالای پلی اتیلن سنگین اکستروژن است که با افزایش نرخی معادل با ٢.۴ درصد که برابر با ٩٨۵ ریال است همراه شده است.

پس از آن کالای پلی استایرن معمولی ١۵۴٠ بوده است که افزایشی معادل ٠.٢ درصد داشته است.

نرخ دلار: اگر این نرخ (٣۴۶٢٠ ریال) به نسبت با نرخ مبنای محاسبه قیمت های دو هفته گذشته سنجیده شود مشاهده می شود که نرخ فعلی با ١۶٠ ریال و معادل  نیم درصد افزایش نرخ مواجه شده است و به این معنی است که افزایش نرخ دلار تاثیر چندانی در قیمت های کالاهای پلیمری نداشته است و بیشترین تاثیر را قیمت های جهانی بر روی تعیین نرخ از سوی کارشناسان این دفتر داشته است .

 

دانلود قیمت های جدید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت