انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

برترین های اولین ایده‌بازار آب و فاضلاب معرفی شدند

رقابت های اولین ایده‌بازار آب و فاضلاب کشور با ارائه هفت طرح نهایی و انتخاب سه ایده برتر از میان آنها به کار خود پایان داد.

به گزارش ایپفا به نقل از ایرنا، رقابت هفت طرح راه یافته به مرحله نهایی اولین ایده بازار آب و فاضلاب کشور چهارشنبه شب در حضور متخصصان، استادان دانشگاه، فعالان صنعتی حوزه آب و فاضلاب و سرمایه گذاران علاقمند به مشارکت در پروژه های دانش بنیان این صنعت در محل تالار آبگینه شرکت آبفا استان تهران برگزار شد.

در این مراسم و در حضور هیات داوران، طرح ‘شیر مرکب صافی یک طرفه هوا’ توسط علی اصغر عجمی، طرح ‘تصفیه آب گل آلود در شرایط بحرانی با استفاده از انرژی خورشیدی’ متعلق به احمد گداز، طرح ‘اتصال قابل انعطاف، انبساط وانقباض با دوسر کاسه ای مفصلی’ توسط هاشم نوروزیان، کمربند انشعاب دار با مکانیزم قطع و وصل متعلق به علیرضا رضاپور، طرح ‘جداسازی آب از پساب (طرح نوین سانتریفیوژ)’ توسط صادق مزیدی مرادی، طرح ‘آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب’ متعلق به وحید حیدری و طرح ‘روش جدیدی برای جابجایی سیالات (ابر پمپ)’ متعلق به مرتضی خاقانی ارائه شد.

هیات داوران پس از جمع بندی امتیازات،بیشترین امتیاز را به طرح ‘اتصال قابل انعطاف، انبساط وانقباض با دوسر کاسه ای مفصلی’ داد و طرح های ‘آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب’ و ‘روش جدیدی برای جابجایی سیالات (ابر پمپ)’ به ترتیب رتبه دوم و سوم این رقابتها را کسب کردند.

رئیس گروه پژوهش، بهبود مدیریت و ارزیابی عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حاشیه این رویداد فناورانه به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری فن بازار و ایده بازار در راستای اهداف تبیینی به منظور تعمیق ارتباط صنعت با دانشگاه، دردستور کار شرکت و فاضلاب استان تهران قرار گرفت تا هر ایده ای به یک پدیده و هر پدیده به یک تحقیق و هر یک تحقیق به یک تجهیز تبدیل شود.

محمد شیری خاطرنشان کرد: نقطه تلاقی دانشگاه و صنعت، زمانی به وجود می آید که صنایع کاربردی از دانشگاه ها و مخترعان و شرکت های دانش بنیان ساطع شود.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان تهران به عنوان تنها نماینده اداره ثبت اختراعات برای تایید و ثبت اختراعات صنعت آب و فاضلاب در کل کشور شناخته می شود ادامه داد: محققان داخلی و خارج از شرکت که طرح ها و ایده های کاربردی داشته باشند طرح های خود را در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی که همه ساله در هفته پژوهش برگزار می شود ارائه می دهند که تعدادی از بهترین آنها را انتخاب می کنیم و درصورت تائید هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب، این طرح ها خریداری خواهند شد و به این ترتیب، مخترع و فناور مستقیما با صنعت و بازار خرید روبه رو می شود و این باعث می شود مخترعان و فناورانی که سرمایه لازم برای تجاری سازی ایده و طرح خود را ندارند با کمک سرمایه گذاران در مسیر تجاری سازی قرار گیرند.

شیری تصریح کرد: سه ایده برتر رویداد ایده بازار آب و فاضلاب که به مرحله ثبت اختراع هم رسیده اند را هرکدام تا سقف 200 میلیون تومان حمایت خواهیم کرد و به عنوان حامی با آنها قرارداد منعقد کرده و طرح آنها را خریداری می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری رویداد ایده بازار آب و فاضلاب در سال های آتی نیز تداوم یابد.

اولین ایده بازار آب و فاضلاب کشور با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد.

رویداد ایده بازار به طور کلی، اهداف متعددی همچون اشتغال زایی پایدار برای افراد تحصیل کرده، افزایش سطح فناوری و افزایش سرمایه گذاری و سودآوری، توسعه کارآفرینی، شناسایی ایده ها و ایده پردازان برتر، معرفی بهترین فرصت های سرمایه گذاری برای فرشتگان سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خطرپذیر ملی و بین المللی، ایجاد ارتباط موثر بین ایده پردازان و سرمایه گذاران، کارآفرینی و اشتغالزایی، افزایش ثروت ملی و سرمایه های اجتماعی را دنبال می کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت